"Zdechnul Kelčák"...

Autor: Milan, OK2IMH <viz text >, Téma: Informace, Vydáno dne: 31. 08. 2007

Tak tato zpráva přišla od Honzy, OK2ILA, cca před týdnem. Prostě digi na Kelčském Javorníku přestal vysílat. Přitom bez poruchy běžel více než tři čtvrtě roku..Tak nezbylo, než se tam vydat.

Protože ve stavbě tohoto digi jsme měli prsty tři, tak jsme taky ve třech vyrazili na kopec poblíž Bystřice pod Hostýnem. Tak trochu byla ve mě malá dušička, protože to vypadalo na nefunkční PC, které jsem obstaral já.. Ne, že by to byl velký problém (přece jen to byl už starý krám), ale znáte kamarády, pořád by si mě za to dobírali.
Připravil jsem proto nové "dělo", procesor Celeron, 266 MHz, 3,2 Gb HDD - to už je na APRS skutečný Rolls Royce, hi.
Jako obyčejně se ukázalo, že Honza, ILA (resp. jeho šéf, hi), umí zkomplikovat život nejen nám, ale i našim manželkám. Jednou získané povolení jsme tak s Petrem museli několikrát předělávat a připasovávat, hi, tak dlouho, až se konečně našel termín, který vyhověl všem. Tak jsme v pátek odpoledne kolem půl třetí vyrazili na kótu.
Po dojezdu jsme zjistili, že jediný problém byl v tom, že se "kousnul" software. Takže ESC, RUN a ENTER a bylo uděláno....
Co teď s časem, přece se nemůžeme vrátit domů tak brzy, vždyť bysme pohřbili sami sebe. Ukázali bychom, že celá věc byla vpodstatě banalita, která byla vyřešena za cca 20 sekund. Tak napadlo některé jedince, že vylepší SW v meteostaničce. Všechno má prý připravené, za pět minut pojedeme.
Jo ! Jeli jsme ! Do pekla, hi ! Základní pravidlo programátora říká "never touch running system". A protože se toho Honza nedržel, dopadli jsme, jak se říká, jako "hubkaři". Takže nakonec jsme rádi, hi, že "odrovnal" jenom meteo stanici (ne fyzicky, selhalo "jen" programování procesoru WX stanice přes převodník USB-RS232). Jak já teď budu vstávat bez informace o teplotě v místě cca 50 km od nás ?! No hrůza (sice teď nemám funkční ani anténu, ale co kdyby?,hi ).
Aspoň, že jsme vyměnili PC, vyzkoušeli několik kusů TNC 5 a systém digi nódu opustili ve funkčním stavu. Signály mobilních stanic přenáší, tak aspoň cosi jsme zrobili, hi.

Závěrem několik málo fotek z dnešního výjezdu ..Věž na Kelčském JavorníkuHonza přemýšlí jak a co zničit, hi


Petr nevěří svým očím, a je to v ...keluPetr smířený s osudem meteostaničky, hi