Mikrovlnné setkání Frenštát

Autor: Milan, OK2IMH <viz text >, Téma: Informace, Vydáno dne: 25. 11. 2007

Jako každý podzim i letos se konalo tradiční setkání zájemců o mikrovlnnou techniku v radioklubu OK2KDJ ve Frenštátě p. Radhoštěm. První návštěvníci dorazili už kolem osmé hodiny ráno, někteří si pospali a dorazili později. Ukázalo se, že setkání má již určitou tradici v našem regionu a nezklamali ani polští přátelé, kteří dorazili s Edou, OK2BPR, v čele, hi.
Co bylo k vidění ?

Sešlo se nás kolem 30-ti, na fotografii lze vidět převážnou většinu z nich.
V první řadě se opět provádělo měření výkonu s možností měřit do 47 GHz, k dispozici byl i spektrální analyzér do 4 GHz. Někteří přinesli ukázat svá řešení koncových stupňů pro 23 a 70 cm, někteří zkoušeli spojení na 76 GHz.
Nálada jako vždy výborná, pro posílení těla i ducha bylo potravy dost a dost. Dokonce malilinká burza byla taky. V nabídce byl m.j. i teflonový koaxiální kabel 75 Ohm, tolik důležitý pro přizpůsobovací člen antén DK7ZB, které jsou velmi oblíbené.
Byla představena i světová novinka na poli součástek. Eda, OK2BPR, přinesl ukázat svoji verzi helical filtru, který byl okamžitě nazván "EDOSID", hi.
Na vložených fotkách je vidět pracovní atmosféru setkání, ve třetí řadě snímků je Edovo řešení pro 76 GHz, již zmíněný "EDOSID" a PA 1W/200W pro 23 cm, který dovezl ukázat Tomáš, OK2MTM. Část testů na 76 GHz se odehrávala v dílně kroužku leteckých modelářů, proto barevný ponk, hi.
Tak je tedy setkání opět za námi a nezbývá, než se těšit na jarní termín.