II. subregional u OK2KYC

Autor: Milan, OK2IMH <viz text >, Téma: Informace, Vydáno dne: 07. 05. 2008

O víkendu proběhl již druhý velký závod sezóny. Vzhledem k rodinným záležitostem jsem se zúčatnil jenom výstavby stanoviště a začátku závodu, přesto jsem dal dohromady pár obrázků a sesbíral klepy (hi), aby se i ostatní dozvěděli, co jsme na tom kopci vyváděli...

Již v pátek vpodvečer jsem s Petrem, OK2ULQ, dorazil na Velký Javorník, odkud OK2KYC jezdí všechny závody, co počasí umožní..Antény na 2m už stály v pozoru a tak (protože jsem prozíravě vzal s sebou LNA pro 70cm - pochválit se člověk musí sám, jiný to za něj neudělá, hi) jsme postavili sestavu na 70cm a provedli částečnou výstavbu pro 13 a 23 cm. Tady byla změna oproti minulosti - nová parabola o průměru 180 cm.
V sobotu ráno kolem 9 hodiny jsme dorazili opět na vrchol kopce a dobudovali vysílací stanoviště. Na 2m byla jedna samostatná anténa a jedno "dvojče", obě "krmené" samostatnými PA o výkonu cca 300W. Jako rádio posloužila FT847-čka.
Na 70 cm to byl IC 756ProIII s transvertorem od DB6NT - TR432H, PA 200W. Defacto sestava jako o 1. subregionálu.
13 a 23 cm bylo pro změnu již ne v zeleném mercedesu, ale v červeném autíčku Zdeňka,OK2BUC, který si byl plně vědom prohřešků z minula (nebyly tvarůžky ani guláš a ještě vyrazil jistič - já jen aby bylo jasno) a tak se snažil. Opravdu se snažil !! Tvarůžky byly vynikající a i Petr, OK2AIA, který ze skoro konkurenčního OK2KDJ vyrazil s námi, a který tvrdil, že takovou hrůzu nevezme do pusy (dokonce si dodal vlastní salám !!, aby to nemusel), si nakonec ještě i přidal. Sice se třemi tvarůžky na talíři zrovna nevynikal nad ostatními, ale na začátek to nebylo nejhorší, hi.
Vyšší pásma obsluhoval, jako ostatně vždy, Petr, OK2ULQ. Tentokrát nezaváhal a okamžitě po zahájení závodu udělal maximum možných spojení na pásmech 47 GHz a 76 GHz. Dokonce dvě do jednoho místa. K Edovi, OK2BPR, dorazil z Polska Štefan, SP9QZO, a udělal s OK2KYC spojení. Vzhledem k tomu, že si přivezl kompletní vlastní zařízení, se jedná o naprosto regulérní spojení, které jistě vylepšilo náš stav bodů na nejvyšších mikrovlnných pásmech.
Zbývající mikrovlnná pásma byla v sestavě IC756ProIII, Xvrtr 2m podle OM6AAa mikrovlnné transvertory postavené na bázi stavebnic od Michaela DB6NT.
K průběhu závodu toho moc nevím, protože krátce po zahájení závodu jsem musel dolů z kopce (v neděli ráno mě čekala cesta s dcerou do Mnichova) a tak zbytek znám jenom z vyprávění..
Snad jen pár klípků, které na sebe i ostatní prozradil jeden z účastníků :
kuchař se choval vzorně, vařil samé dobroty a kolem jističů chodil rozvážným krokem a ani se na ně radši nedíval. No však ještě aby ..
Zato jistič vyhodil někdo úplně jiný, když mu byla zima a zapnul si ventilátorek na plný výkon, což síť poněkud "neskousla". A navíc se nepřiznal !! Co s ním ? Jméno žalovat nebudu, ale hlásit to tu musím, hi..
Jinak mé informační zdroje potvrdily vpodstatě bezproblémový chod všech zařízení, pouze na mikrovlnách nechtěla FT817 vysílat zastaralým módem CW (hi).
Přéčinó bel vadné kontakt na kličo, které pamatoje dobe Svazarmo a které zmokl v prvním závodě tehoto roko...Ale to bylo objeveno až po závodě v teple domova. Kde taky jinde, že ?


Na pásmo 13 a 23 cm byla připravena nová parabola o průměru 180 cm..
Po zimním spánku (hi) opět přišel na pomoc i Pavel, OK2TAS
Sobotní oběd...Petr, OK2AIA, pochopil, že kluby se dělí na kecací a vysílací... OK2KYC patří k těm druhým..


Výsledky pásem 2m, 70 cm, 23 a 13 cm jsem si už našel na "Moravanech", mikrovlny uvádím formou citace originálního zdroje informací v původním znění (bez titulků, hi):
2m 439 QSO 134,5T b
70cm 179 QSO 46 T b
23cm 83 QSO 22,8T b
13cm 27QSO 5,6T b
""9cm 7QSO 376 b
6cm 9QSO 1380 b
3 cm 34 QSO 5209 b
1,2 cm 5 QSO 221b
0,6cm 3QSO 103 b
0,3cm 3 QSO 103 b
nárůst bodů na nejvyšších pásmech obstaral OK/SP9QZO který se svými transvertory dorazil do Orlové, tak že byl vidět podstatný rozdíl v signálech ..ze stejného stanoviště... tož take buty s cholevami..73 petr ""

A tak to tu teda máte.. Aspoň že jsem stihnul to něco málo sepsat, protože jsem celý týden na cestách a ani ve svátek nemám klid, musím odjet pracovat do cudziny, zákazník nemá jindy čas...