ČRK byl šestý ve sjezdu.....

Autor: Milan, OK2IMH <viz text >, Téma: Informace, Vydáno dne: 14. 03. 2009

Anebo že by ČRK byl na šestém sjezdu ?? To spíš.
Tuto sobotu se opravdu konal VI. Sjezd ČRK.
Místo konání: Hradec Králové, Adalbertinum
Kolik nás tam bylo : lehce přes 100

Samozřejmě jsem už delší dobu věděl, že se chystá Sjezd Českého radioklubu. Na tom minulém jsem byl, tak trochu s napětím jsem očekával, co se semele letos. Tak dlouho jsem očekával, až jsem se zapoměl přihlásit..Ale cca 5 dní před Sjezdem jsem se dozvěděl, že jeden přihlášený nepojede a tak jsem požádal Josefa, OK1ES, o změnu v seznamu jmen a tak jsem se na konec do Hradce dostal..
V sobotu ráno jsem naložil do auta Zdeňka, OK2ZB, a Karla, OK2PE, a vyrazili směrem do HK...Začátek jsme tak tak stihli, ale o nic důležitého v těch prvních deseti minutách stejně nešlo..Oficiální visačka účastníka sjezdu...
Sám za sebe aneb jeden hlas z Moravy...

Po seznámení se s jednacím řádem sjezdu začalo představování se kandidátů na post předsedy, člena revizní komise a člena rady.
Kandidovali : OK1UDN, OK1AGE, OK1ZHV, OK1IVZ, OK2LF, OK2QX, OK1AOZ, OK1WF, OK1RI, OK1MP, OK1XU, OK1FUA, OK7DM, OK1SQK, OK1VJV, OK3RM, OK1HH, OK1CF, OK1VUM a OK1CDJ.
Velkým překvapením pro téměř celé osazenstvo Sjezdu byla kandidatura Franty, OK1HH, do rady ČRK. Udělal pro amatéry za poslední roky opravdu hodně, počínaje předpověďmi podmínek šíření až po Radu sysopů packet radia. Jenže...Většina nezapoměla, co se dělo na minulém Sjezdu, kdy skupina HAMů chtěla "převzít" vedení ČRK. Tehdy byla atmosféra během Sjezdu docela "hustá" a dle mého názoru dotyční "zdrbali" téměř vše na co přišli (to se ukázalo ještě několikrát i později, poté co založili spolek, který měl "kráčet ve stopách těch, co byli první"...Mám takový pocit, že dneska už "dokráčeli" a celý ČAV slušně řečeno "jde do kytek")...No jo, cesta do pekla je vždycky dlážděna nejlepšími úmysly...
Franta také zvolil trochu nešťastnou taktiku, vysvětlení jeho postoje k ČAVu sice přišlo, ale pozdě. Tím měl začít své vystoupení...

Ale zpátky do Hradce Králové.Pohled do sálu z jedné strany..


a z druhé.....
Moji spolucestující OK2ZB a OK2PE...

Jako první probíhala volba předsedy. Výsledek byl skoro "cimrmanovský", hi...Předsedou Českého radioklubu se stal Ing. Jiří Němec, OK1AOZ. Dosavadní předseda, Jaromír Voleš, OK1VJV, totiž už nekandidoval (zdůvodněno to bylo únavou po minulém období, hlavně těsně po sjezdu) a tak byl Jiří jediným kandidátem..
A určitě to nebyla špatná volba..


Nový předseda ČRK, Ing. Jiří Němec, OK1AOZ ...

Na minulém sjezdu se velmi "plamenně" hovořilo o tom, kdo má jakou minulost, co komu provedl apod. Vládly (podle mého skromného názoru) přílišné emoce a výsledek tak nebyl tak dobrý, jak mnoho lidí očekávalo..
Kdo patřil k přisluhovačům minulého režimu a jeho represivních orgánů, si každý jistě doplní sám. Tito lidé evidentně nemají dostatek tolik potřebné sebereflexe a možná ani svědomí, když se rozhodli i dále kandidovat...Otázkou do diskuze je také, zda není dnes už pozdě řešit takovéto otázky, když se je nepodařilo vyřešit na 5-ti sjezdech ??
Mě osobně velmi potěšilo, že do Rady ČRK kandidovali i lidé, kteří nejsou zatížení "hříchy" doby minulé a jejich morální kredit (samozřejmě mimo nesporné kvality provozní a technické) je na slušné úrovni. Konečně se snad "blýská na časy".


Vzadu u stolu sedí noví kandidáti do rady ČRK, OK1CF, OK1RI, OK1VUM, OK1SQK atd.....

V době vyhodnocování volebních lístků pokračovala diskuze. Poměrně různorodá byla, stejně jako na minulém sjezdu, i diskuze ohledně členského časopisu. Návrhy, aby byl vydáván jen v elektronické podobě či byl zrušen bez náhrady, neprošly..Velká většina účastníků se vyslovila pro pokračování ve vydávání časopisu v papírové formě.
K tomu snad jen malou poznámku : nelze spoléhat na to, že články do časopisu budou psát jen a pouze jedni a ti samí nebo snad členové jeho redakční rady. Je i na nás ostatních, jakou bude mít náš časopis úroveň. Názory některých lidí, že časopis patří k tomu lepšímu, co v ČRK máme, opravdu nesdílím. Úplná katastrofa to taky není, ale že by nám ho mohli někde závidět ?? No to snad ne..

Nebylo zapomenuto ani těch, kteří se velmi zasloužili o náš společný koníček a kteří se dnešních dnů již bohužel nedožili.


Zleva Alek Myslík, který celý sjezd moderoval, vedle něj "starý" a "nový" předseda ...

Do Rady ČRK byli zvoleni tito lidé (max. možný počet hlasů byl kolem 457?, nemýlím-li se):
OK1ZHV, počtem 408 hlasů
OK2ZI, počtem 407 hlasů
OK1CDJ, počtem 397 hlasů
OK1XU, počtem 392 hlasy
OK1WF, počtem 390 hlasů
OK1RI, počtem 384 hlasy
OK2LF, počtem 381 hlas
OK1SQK, počtem 373 hlasy
OK3RM, počtem 373 hlasy
OK7DM, počtem 360 hlasů
OK1VJV, počtem 347 hlasů
OK1VUM, počtem 346 hlasů
OK1MP, počtem 333 hlasy
OK1CF, počtem 326 hlasů

Do rady se nedostali :

OK1FUA, s počtem 312 hlasů
OK1IWZ, s počtem 304 hlasy
OK1HH, s počtem 109 hlasů
OK2QX, s počtem 95 hlasů

Je velká škoda, že nekandidovalo víc nových lidí, některé "staré tváře" mi v té nové radě prostě fakt "nesedí"...

Naopak některé "staré dobré tváře", hi, mě potěšily. Docela se těším na komentáře některých z nich...


I "Jožo Fero" byl v Hradci ......

Co říci závěrem ??
Sjezd probíhal v podstatně klidnější atmosféře než ten minulý. Došlo k jistým změnám v personálním obsazení, doufejme, že to bude k lepšímu, t.j. ku prospěchu nás všech a našeho koníčku..