Mikrovlnné setkání "Jaro" Frenštát

Autor: Milan, OK2IMH <viz text >, Téma: Informace, Vydáno dne: 28. 03. 2009

Jako ostatně každý rok, i letos se uskutečnilo jarní setkání příznivců mikrovlnných pásem ve Frenštátě pod Radhoštěm. Letos se opravdu povedlo, tolik lidí tam ještě nebylo..
A také neobvykle hodně lidí volalo dopředu, že chtějí měřit..Velmi potěšující zpráva, která znamená, že amatéři nespí a aspoň někteří se věnují naplno svému koníčku..

Jako již tradičně, měřící techniku zabezpečil Petr, OK2ULQ, který "přivlekl" spektrální analyzer do 6 GHz a měřič výkonu do 47 GHz. Měřily se antény, oscilátory, dokonce interdigitální filtr na 23 cm...radost pohledět, jak jsou lidi pilní, hi..Co se komu povedlo či ne popisovat nebudu...Jedněm by se mohl otočit nos nahoru a ti druzí by byli ještě víc naštvaní, než jsou...
Zde je vidět větší polovina účastníků...


Skupinka s 2PMU, 2MTM,2UWQ a další


A tady pro změnu 2VJC, SP9QZO a 2BPR

Jednou z novinek představených na setkání byl i spínaný zdroj, který přinesl ukázat Petr, OK2AIA. Zdroj pracuje na rezonančním principu a tak se vyznačuje velmi malou úrovní rušení..Podle Petra to "umí" 13,8V a 26 A. Docela sympatická, malá krabička.... Však my už mu to vyzkoušíme, hi...
Petr se spínaným zdrojem.......

Jedno z měření probíhalo i na dvojitém zářiči pro 23/13 cm, který byl postaven podle článku Rasťa, OM6AA a který byl publikován v Dubusu...Na měření jej přivezl Pavel, OK2IFS (a Pavla tam přivezl Jirka, OK2PMS, mnou původně (omylem) považovaný za "stavitele", hi)..
Měření zářiče...

Malé skupinky se věnovaly i "opravdovým" mikrovlnám, i když dnes se tolik neexperimentovalo s vysíláním na nejvyšších bandech, to asi až na příštím setkání..
Mikrovlnná skupina diskutuje.....

Zajímavá byla i ukázka PA pro pásmo 2m, který přinesl opět Petr, OK2AIA.. Jedná se o praktickou aplikaci modulu od Sandra, I0JXX, doplněnou o výstupní filtr a odbočnici pro měření výkonu...
Šikovně provedený PA 350W pro 144 MHz....

Setkání se opět velmi vydařilo a hlavně potvrdilo, že se ještě cosi děje a staví se spousty zajímavých a užitečných věcí.
Další podobné setkání bude za pár týdnů na Třech Studních . . zatím to nemám potvrzeno, ale snad i letos se mi podaří přesvědčit Phila, DL2AM, aby přijel a přednesl něco zajímavého ..
A co Frenštát ?? Na podzim se tu zase setkáme, informace najdete jak u mě na webu, tak i na webu OK2KDJ .