OK0Z na svém stanovišti, Digi OK2ULQ-3

Autor: Milan, OK2IMH <viz text >, Téma: Technika, Vydáno dne: 09. 04. 2009

Už z názvu je vidět, že se cosi dělo ! A dělo se hodně !
Vzhledem k dohodě o novém značení pro APRS bylo potřeba změnit značení digi na Kelčském Javorníku. Zároveň s tím byl na své finální umístění převezen převaděč OK0Z (zde jsme zajišťovali jen umístění na konečné QTH, převaděč postavil OK4PS se svými kolegy).

O celé akci jsem se dozvěděl samozřejmě, jak jinak, jako poslední...Takže plánování na poslední chvíli bylo opravdu náročné.. Zvlášť, když dva zákazníci se málem domluvili, že cosi potřebují a to hned. Tak jsem jen tak tak stihl setkání v jisté pizzerii. Odjezd směrem ke Kelčskému Javorníku nastal kolem 13 hodiny.
Přijeli jsme tam a už nás kdosi čekal za plotem, hi..
Nedočkavec, hi...


Honza, OK2ILA, plný dojmů a hlavně nových informací, upravil inicializační soubor pro Digi-Ned a změnu na PC také prakticky provedl. Došlo i ke změně názvu z OK2ULQ-15 na OK2ULQ-3..Kupodivu nic neshořelo a vše fungovalo na první pokus, hi.
Tak už je Kelčský Javorník světový, hi!!
Zároveň s tím probíhala instalace převaděče do skříně k APRS. Dál jsou fotky, ty poví víc, než dlouhý text..
HW převaděče...Příprava na instalaci...Anténa pro převaděč a digi...Měření PSV, obě pásma pod 1:1.2...Měření výkonu, do antény jde cca 11W...Poprvé aktivovaný převaděč, funguje to !!Kontrola, zda jedou obě pásma ......Za odměnu fotka před spuštěným převaděčem,hi, hi...


Zamknout a rychle pryč, dokud to funguje, hi...Převaděč i digi pro APRS fungují, cíl dne byl tedy splněn..