Hamradio Friedrichshafen 2009

Autor: Milan, OK2IMH <viz text >, Téma: Informace, Vydáno dne: 30. 06. 2009

Tak nám opět začalo léto a s ním přichází tradiční veletrh HAMRADIO v německém Friedrichshafenu. Letos už 31. ročník.
Letos to se mnou už delší dobu vypadalo na levačku, protože postupně se sešly tři různé akce v jeden den - setkání ze ZŠ po 30-ti letech, Hamradio a navíc fotbalový turnaj dodavatelů, kterého se jako regionální zástupce prostě musím zúčastnit. Nezbylo než improvizovat a tak jsem to vyřešil návštěvou u Bodamského jezera v pátek a víkend jsem strávil na zmíněné firemní akci..
Co se dalo za těch cca 5 hodin na výstavě stihnout ??

Ráno jsem se vydal směrem k místu konání veletrhu. Vzhledem k tomu, že moje mateřská firma sedí jen 100 km od Friedrichshafenu, šlo to poměrně rychle a snadno. Ve čtvrtek večer domluveno setkání s kolegy od nás přes SMS a tak nic nebránilo v rychlé cestě za objednanými díly a kamarády..
Vyzvednout díly u Uliho Kafky a jeho paní Anne-Marie, další pak u DB6NT a rychle projít halu vystavovatelů. Potom krátká přestávka na setkání s ostatními, předání informací kde, kdo a co má výhodně ke koupi, oběhnout to nejdůležitější a pro mě pak už jen cesta do ČR.
Už jsem odcházel , když vtom na mě někdo zavolal "Milan !!" Kdo jiný než Philipp, DL2AM, s paní Eleonore.. Moc mě potěšilo, že jsem se s nimi mohl aspoň krátce potkat a pozdravit.
Po setkání s nimi už jsem fakt utíkal na parkoviště a odjel směrem do naší republiky. Vše důležité, co jsem chtěl, jsem sehnal a viděl..I když téměř letecky, hi..
Následující víkend jsem strávil v poklusu, ale to už je zase jiná písnička....

Jako vždy pár obrázků...


Stožár pro antény, max. výška 44m, váha 13 tun, cena 28 T Euro ....
Mikrovlnný dorost, Petr, OK2STV i Jarda, OK4MM se z KV pomalu ale jistě přesouvají na vyšší frekvence..
Že by univerzální PA pro KV až do 2m ??? hi..
Pátek v hale blešího trhu, aneb krize v počtu lidí se neprojevila......
Stavebnice "retro rádia"....
Je libo měřáček na panel ????? hi..
Jako vždy dostatek měřící techniky .....
Setkání s Philippem, DL2AM a jeho paní Eleonor...

Co dodat ? Byl jsem tam, sice chvilku, ale i tato účast se počítá, hi..
Doufám, že příští rok naši zákazníci posunou turnaj na vhodnější termín a stihnu obojí bez pobíhání s vyplazeným jazykem, hi, hi...