PD OK2KYC 2009

Autor: Milan, OK2IMH <viz text >, Téma: Informace, Vydáno dne: 06. 07. 2009

První červencový víkend patří již tradičně Polnímu dni. Příroda slibovala vodu a blesky a po minulých trampotách se signálem blízké stanice jsme byli zvědaví, jak to dopadne tentokrát..

Už v pátek odpoledne jsme začali se stavbou antén. Nejprve 2m pásmo, potom přišlo na řadu i "dvojče" pro 70 cm.


Stavba antén pro 70cm pásmo, Jirka MBP a Vlasta PQH....

Sešlo se nás deset a tak to šlo velmi pěkně. Sice malé problémy, kdy jsme vzpomínali, jak se který stožár stavěl posledně, hi, ale dopadlo to přímo skvěle. Na kopci už byla i bečka s pivem, tak jsme posilovali paměť za pomoci Radegasta, hi..
Druhá fáze stavění pokračovala potom v sobotu dopoledne. Kolem poledne bylo postaveno a tak jsme se všichni sesedli kolem stolu a dali si již tradiční a nepřekonatelné smažené tvarůžky.


Zdeněk BUC škrábe brambory na sobotní oběd....

Dorazila i návštěva, Víťa, OK2EA. Měl zrovna "letecký den" na padáku, tak nám udělal několik fotek Velkého Javorníku. Později se objevil i Dalibor, OK2JKD, se synem. Chvilku s námi pokecal, předal spoje na "Opentracker" pro APRS a zase odjel..


Pohled shora na vrchol Velkého Javorníku ....
A takto to vypadalo ze země. ....


Nutno ještě podotknout a především pochválit OL9W za velmi solidní jednání (ostatně já osobně jsem nic jiného od Iva BDQ ani nečekal, už minule se choval naprosto věcně a slušně).. Ještě před závodem jsme odzkoušeli a posoudili signál, vše bylo v nejlepším pořádku a celý závod jsme žádné problémy způsobené blízkostí silné stanice vůbec nepociťovali !!
Úderem 16 hodiny místního času jsme zahájili závod. Celé to vypadalo zpočátku velmi slibně. Počasí nám přálo, spojení v deníku přibývala...Po 4 hodinách jsme měli např. na 3cm už 25 spojení, což se předtím nikdy nestalo.. ODX 691 km HB0/DL7URH/P..
Večer to ale přišlo.. Na mikrovlnách (24G, 10G, 5,7G a 3,4G) bylo jaksi podivně ticho.. Kolem 8 večer bylo jasné, že 2m transvertor, použitý v mf pro zmíněná mikrovlnná pásma, má problém. Nakonec se Petr ULQ rozhodl jet domů a pokusit se o opravu. Ráno objevil, že kapacitní trimr ve vstupní části už má svůj život za sebou. Následovalo hledání podobného kusu a výměna. Vše znovu nastavit a zpátky na kopec. Po cca 12-ti hodinách přerušení provozu jsme měli mikrovlnná pásma opět funkční. Ztrátu se už ale nepodařilo dohnat, polovina závodu je opravdu moc i tady..
Aspoň jsme si tedy pochutnali na (opět) výborném gulášku, k jehož přípravě přispěl i Laďa TSV, kterého zachytila "zvědavá kamera", hi, hi.


Laďa, OK2TSV krájí cibuli..vidíte, že ani při tak náročné práci nestrádal žízní, hi..

Nejvyšší mikrovlnná pásma jsme zkoušeli v neděli dopoledne s Edou BPR. Jenže tady taky nastal problém.. Prostě ne a ne chytit nějaký náznak signálu. Pak přišel déšť a bylo po zkoušení.
Po chvíli nás dostihla i bouřka a tak jsme rychle odpojovali antény a nezbylo, než počkat, až se to přežene.. Po bouřce zbývaly do konce závodu cca 2 hodiny a zase byla tak vysoká vlhkost, že to nechodilo (47G, 76G).. Takže nejvyšší pásma tentokrát NULA.. Snažili jsme se do poslední minuty, ale fakt nic..
Výsledky, kromě 13 a 23 cm jsou v tabulce (použit jiný deník)


Výsledky.. na 3cm ODX 691 km, 23cm 116qso 35900b , 13cm 46qso 13800b


Po skončení závodu jsme vše složili a na úplný závěr se vyfotili na památku...


Zleva shora Petr ULQ, Jindra, Richard RL, Vlasta PQH, Laďa TSV, Kuba TSG a Zdeněk MBO.
Dolní řada zleva Zdeněk BUC, Jirka MBP, Pavel TAS a Milan IMH ....

Voda a blesky jenom v neděli, naštěstí jenom krátce..
A výsledky ?? Pro příští závody máme o čem přemýšlet...