Holice 2009

Autor: Milan <(at)>, Téma: Informace, Vydáno dne: 22. 08. 2009

Pár dní před setkáním v Holicích jsem se potkal s Petrem ULQ a na otázku, jak a kdy tedy vyrazíme do Holic, jsem dostal odpověď : "Vidím to akčně, v sobotu jedeme."
Protože loni jsem řídil já, letos jsem se jenom vezl, hi..Dokonce se k nám v Příboře přidal nejmenovaný potápěč, který tedy hoodně překvapil, myslím, že nejvíc sám sebe, hi..
Tak jsme tedy krátce po 6-té hodině ranní vyrazili směrem ke Hradci Králové..

Vzhledem k tomu, že jsem šel spát dost po půlnoci (v dalším textu vysvětlím proč :-) ), byl jsem ráno docela "hotový". Já jak nespím svých 10 hodin, tak jsem ospalý celý den, hi..
První zastávka jako obvykle v Moravské Třebové na pumpě. Snídaně ve formě pečeného kolena patřila k tomu lepšímu, co den dal, hi.. Sice to není jak v hospodě "U tety", ale úplně špatné to taky nebylo..
Po snídani jsme pokračovali k Holicím...Najednou zákaz vjezdu před námi a objížďka.. Tak jsme si cestu prodloužili, naštěstí to bylo značené aspoň natolik, že jsme nezabloudili..Krátce po deváté hodině jsme byli na místě..
Místní "lupiči" nás obrali o 70 korun "vstupného" a mohli jsme dál do areálu.. Lupiči píšu proto, že se mi nelíbí, že neudělali pro účastníky druhého dne nějakou jinou cenu. Sice těch 70 CZK bylo za dva dny, ale ti, kteří přijeli jen v sobotu, na to doplatili.. Ne že bych neměl těch pár desetikorun, ale z principu se mi to nelíbí...
Hlavním bodem naší letošní návštěvy se stala přednáška Milana, OK1MX o APRS. Tato akce začínala v poledne, tak jsme měli pár hodin na prohlídku areálu a blešího trhu. Naše první setkání bylo s Honzou, OK2ILA, který obdržel tričko s emblémem Beskydské APRS skupiny. Tato trička jsou momentálně ve čtyřech exemplářích, další se budou chystat v dohledné době. Právě kvůli tomu jsem byl tak dlouho vzhůru. Nažehloval jsem déle jak do půlnoci, hi..






Zleva Vladan, OK1STV, Petr, OK2ULQ a Honza, OK2ILA.......

Před kulturním domem probíhalo vyhlašování výsledků za rok 2008. Jaksi jsme si neuvědomili, že OK2KYC, za který jezdíme, byl na 2. místě. Až po výzvě "VKV managera" OK2ZI jsme si tedy šli vyzvednout pohár za zatím nejlepší výsledek v historii klubu.






Petr ULQ třímá pohár za umístění v roce 2009......

Po chvíli jsem potkal i "delegaci" dalších našich kolegů z klubu, tak jsme s nima zašli "na jedno".. Ještě předtím projevil Jirka, OK2MBP, žádost o pomoc s komunikací v cizím jazyce, protože se mu líbily pastičky Begali. Tak jsme vyrazili do haly, kde zmíněný prodejce měl svůj stánek. Jirkovi se líbily všechny, ovšem pouze do okamžiku, než se dověděl cenu. To pak prohlásil, že radši bude klíčovat loktem...






Jirka zkouší pastičky, cenu zatím nezná, hi.........

A bylo po nakupování...
Tak jsem měl chvilku čas na bleší trh. Tady jsem udělal svůj jediný úlovek, pořídil jsem si konečně svoji mazačku EPROM pamětí, hi.. Sice ji použiju tak dvakrát do roka, ale už mám svoji.. No nekupte to za 250,00 CZK ??!
Na bleším trhu se pohybovalo poměrně dost lidí, ale zas přecpáno taky nebylo.. Vzhledem k tomu, že šrotu mám doma poměrně dost, nekoupil jsem nic dalšího..






Bleší trh poprvé.......








Bleší trh podruhé.......








Mezi prodejci byl i Jano, OM3ID.......

Po prohlídce blešího trhu jsme zašli na již zmíněné pivo s kolegy z OK2KYC. Chvilka "odpočinku ve stínu pípy" nebyla k zahození.






Mirek, OK2TSM, Petr, OK2AIA, Martin, OK2GM a Jirka, OK2MBP......

Mezitím se přiblížilo poledne a s ním i přednáška o APRS. Celý program si připravil Milan, OK1MX a musím uznat, že připravený byl opravdu dobře. Přednáška měla spád, byla prostě skvělá. Taky účast na ní byla kolem 70 lidí !, což je více než krásný počet.






Milan, OK1MX zahajuje přednášku o APRS.......








Pohled do sálu před zahájením přednášky......

Celá prezentace bude umístěna na webu tady.
Jak jsem již uvedl, celá prezentace byla velmi hezky a přehledně zpracovaná, dokonce m.j. kvůli ní vážil cestu do Holic i človíček až z Košic!! Určitě nelitoval.. Pokud se chcete dovědět o APRS trochu více, doporučuji výše uvedenou prezentaci.



Beskydská skupina APRS.......


V předchozím textu jsem zmínil trička "Beskydské APRS skupiny". Původní název sice byl "Balkanska Grupa APRS", tento název jsme poněkud "polidštili" na Beskydian Group of APRS" (to proto, aby zkratka BGA byla beze změny, hi)..Zatím jsme čtyři členové v triku, hi, každý má svoji významnou funkci. Máme manažera pro komunikaci s Balkánem, manažera pro vztahy s WHO, další bude koordinovat APRS v potápění, máme manažera pro směr větru.. Trička máme všechna ve velikosti XXL, u Jirky OK2VWN jsme to však asi poněkud přehnali.. No co, aspoň má hezkou noční košilku, hi.. Další funkce budou postupně přibývat, jsme elita, proto nemáme a ani nebudeme mít řadové členy, hi.. V příštím týdnu budu dělat další dvě trička, jeden bude Cheff Technical Officer a Air Travel Manager. Prostě žádná "béčka", hi..






Zakládající členové BGA před kulturním domem v Holicích..
Président, OK2IMH, WHO Relations Manager, OK2ILA, Wind Direction Manager, OK2VWN a Balkan Relations Manager, OK2ULQ.....

Tož tak tu na Moravě blbneme, hi..
Ovšem není všem dnům konec, chystáme celorepublikovou soutěž, kde hlavní roli budou hrát úplatky a osobní hlášení.. Připojit se bude moci každý.. Musíte ale vyčkat času..
Abych se vrátil zpátky k serioznějšímu tónu..Letošní setkání bylo zajímavé, potkali jsme opět spoustu přátel a tak to má být..Kolem třetí odpoledne jsme se vydali k domovu. Venku začalo pršet a tak stejně už nebylo co k vidění..
Tak naviděnou příští rok !!