Nová DIGI v Jeseníkách

Autor: Milan, OK2IMH <viz text >, Téma: Informace, Vydáno dne: 19. 10. 2009

V novinkách jsem již uvedl, že nám přibyla nová DIGI pro APRS.
Je až s podivem, jak se v poslední době tato aktivita rozmohla. Není to tak dávno, kdy jsme po Moravě jezdili s Unitrackem celkem tři ! Dnes je situace podstatně lepší.
Jeden z nejaktivnějších nadšenců a "APRS Král Moravy" :-), Petr, OK2ULQ, se svého času doslechl o možnosti vybudovat na Ovčárně novou DIGI..Samozřejmě "nedal pokoj", až to bylo postavené, hi..

Minulý čtvrtek se vydal s Honzou OK2ILA, Danem OK2II a jeho kamarádem Honzou do Jeseníků. Samozřejmě vše bylo okořeněné patřičnou dávkou sněhu a o to to bylo náročnější.
Cestu zařídil a QTH domluvil Dan, OK2II. A tak tedy vyrazili do království sněhu, hi..
Materiál dovezen na místo činuMontáž antény provedl Dan s Honzou, v tom počasí docela nezáviděníhodná práce..Povedlo se. Celý HW připravil Petr v krabici pro montáž na stěnu. Sestava DIGI funguje ve složení IC229, OT2M (původně byl jeden slíbený jako sponzorský dar, ale znáte to.. sliby - chyby) a spínaný zdroj. Anténa "bílá hůl" a nějaký ten kabel.
Anténa nové DIGI
Podařilo se tedy celou DIGI nainstalovat a zprovoznit. Protože jsem získal pár fotek z instalace, dám je tu k informaci..
Honza, OK2ILA a Petr, OK2ULQ, před "nastartovanou" DIGI ..
DIGI připravena k provozu, povšimněte si loga BGA (Beskydské Grupy APRS, hi
Podvečerní momentka u antény DIGI..Po vyřešení malé sklerózy jednoho z programátorů DIGi už vše funguje jak má a jsme tedy zase o kousek dál. Snad neprozradím státní tajemství, že se chystá schůzka zájemců o APRS tady u nás v oblasti Beskyd, na které chceme pomoci dalším zájemcům o tuto zajímavou oblast radioamatérství..Termín je 28. listopadu ve Frenštátě p. R. , bližší údaje doplním po jejich vyjasnění.
Do té doby doporučujeme navštívit stránky APRS.
Praktický provoz je možné vidět na finském serveru, který využívá mapy s Googlu APRS.FI.