Mikrovlnné setkání Frenštát

Autor: Milan, OK2IMH <viz text >, Téma: Informace, Vydáno dne: 27. 03. 2010

Již tradiční setkání mikrovlnných nadšenců ve Frenštátě se uskutečnilo tuto sobotu. První účastníci se začali v radioklubu OK2KDJ objevovat kolem 8 hodiny ráno, plná účast byla ale až kolem 9:30..
Sešlo se nás přes 20, bohužel pro nemoc chyběl Eda BPR a ani kolegové z SP tentokrát nedorazili..
Přesto bylo setkání velmi zajímavé a přispělo k výměně zkušeností i jenom poklábosení..

Setkání se uskutečnilo, jako již tradičně, v prostorách OK2KDJ.
K vidění byl například transvertor pro 47 GHz v úpravě Petra OK2STV. Protože nebude mít transvertor u sebe, ale bude na stožáru, musel řešit ovládání. Samozřejmě žádná světoborná akce, ale vyřešil to hezky (viz. obr.). Kolem 10 hodiny potom Petr zkoušel spojení na Lysou horu, vzhledem ke vzdálenosti kolem 17,5 km to šlo i přes zavřené okno...(původně udávanou vzdálenost 25km jsem musel opravit, aby mě puntičkáři neumlátili mapama, hi)
Petr OK2AIA si přinesl pár kousků na měření, další Petr, OK2ULQ, předvedl LO s výkonem 1W. Naši otcové tímto výkonem dělali spojení, nám sotva stačí na lokální oscilátor, hi..
Protože jsme již dříve vyzkoušeli spojení na všech MW pásmech do 122 GHz včetně, bylo setkání letos více přátelské než pracovní.. Všichni jsou nachystaní na novou sezónu, hi , a tak se spíš jenom klábosilo..
Kolem 11 hodiny jsem se odebral pryč, musel jsem provést zálohu SW u nedalekého zákazníka.
Setkání bylo příjemným zpestřením sobotního dopoledne. Další setkání bude tentokrát na Třech Studních, kam opět dorazí i Philipp, DL2AM a kde se zase sejde skupina nadšenců pro EME a MW..

Obrazová příloha :

Celkový pohled na účastníky setkání....Řešení transvertoru pro 47 GHz od Petra OK2STVDebatní kroužek, PMU, ULQ, VWN a UWQI letos se měřilo, měřící aparaturu přivezl Honza, OK2MOA.....Další debatní kroužek...