Nejen vysíláním živ je člověk...

Autor: Milan, OK2IMH <viz text >, Téma: Zajímavosti, Vydáno dne: 28. 10. 2011

Jedním z dalších mých koníčků je fotografování a přesto, že mám času na něj velmi málo, snažím se alespoň občas navštívit zajímavá místa a udělat pár zajímavých obrázků.
Jedna z mých posledních cest byla do SRN, konkrétně Bádensko-Würtembersko, čili Šváby. Jejich centrem je Stuttgart a s tím je samozřejmě spojena i jedna tradiční značka automobilů. Kdo by neznal typickou třícípou hvězdu, kterou nosí hrdě ve znaku...
No a jejich muzeum jsem nedávno navštívil. Tak tu dám pár obrázků z něj...

Cesta do Stuttgartu probíhala poměrně jednoduše, mých 72 km z mateřské firmy není až tak daleko. Dálnice A8. potom B313 a nakonec B10, u které na kraji města leží i Mercedes Strasse, na které je m.j. i zmíněné muzeum.
Muzeum je umístěno v pět let staré, supermoderní budově, opravdu skvěle navržené pro účel výstavy automobilů a všeho, co s nimi souvisí.
Budova muzea firmy Mercedes...I střed budovy s výtahy navozuje typický znak Mercedesu...Počátky automobilismu...A opět trocha historie...A další......další......další......další......další......i nějaký ten motor se tu najde......a další motor......auta jsou vystavena v zajímavých expozicích......luxusní sporťák v bílé barvě......typická černá limuzína má také své kouzlo......typický Mercedes, jak ho znám z dob mládí, hi......i autobus se najde...... no není ta červená "kráska" úžasná......nejen ženské křivky vyvolávají vášně u mužů, hi......při stěně muzea se našlo místo na "závodní okruh"...... rekordní vůz, který "díky WWII" nikdy nevyjel na trať.. dvanáctiválec, objem motoru 44,5 litru!, výkon 3000 koní...Tak snad se ta auta líbí i vám. Je to kus nádherné historie.