1.subregionál pod značkou OK2KYC

Autor: Milan, OK2IMH <viz text >, Téma: Informace, Vydáno dne: 04. 03. 2012

Zima pomalu a jistě odchází a první subregionální závod je tu.
Protože již třetí rok spolupráce s OK2KJT používáme závodní značku OK2C, napadlo Petra ULQ, že by bylo vhodné oživit na pásmu OK2KYC, aby se na ni nezapomělo.
Kam ale vyjet ? Na Velký Javorník se nedá kvůli sněhu, tak snad ten Kubánkov, kopec v Pálkovických hůrkách, asi 660m asl, JN99DP. Na věži je tam úplně nahoře anténa na 2m a nad první plošinou čtyřče antén pro 70cm pásmo, tak proč ne ?
OK2C jeli z Dušné, operátorů měli dost a tak naše neúčast nikomu nevadila...

Už před týdnem jsem dobíjel poctivě baterii a FT817, aby bylo čím vysílat na mikrovlnách. Původně plánovaná cesta do Frenštátu ale byla po dohodě "odpískána" a jel jsem pásmo 70cm pod již zmíněnou značkou OK2KYC. Dlužno dodat, že v plánu nebyl celý závod, jenom tak na chvíli rozdat body a ověřit funkci techniky. Pokud to celé sečtu, jel jsem závod asi tak 3,5 hodiny, takže fakt jen symbolicky. V přestávce mezi vysíláním jsem s Petrem ULQ, který pod OK2KYC provozoval 2m pásmo, popojel o kousek vedle udělat mikrovlnná spojení s Pavlem, OK2VJC a OL7Q. Dokonce se povedlo spojení s Petrem OK2STV, který byl u Oder.
Po návratu k věži jsem ještě asi hodinu a půl vysílal, než mě to přestalo bavit a jel jsem domů. V neděli ráno jsem se věnoval trochu práci, budu celý týden v zahraničí a nikdo ji za mě neudělá. Petr to vzal okružní jízdou a navštívil pár kamarádů v dosahu cest, které byly sjízdné.
Značku jsme tak trochu "prohnali" éterem, body rozdali - cíl dne byl splněn. Příští závod už ale zase budu pilně vysílat na nejvyšších mikrovlnných pásmech, nějak mě ty skoro krátké vlny neberou, hi...

Výsledky budou z hlediska umístění nezajímavé, mých něco málo přes 50 spojení a 8000 bodů do světa díru neudělá, hi. Ale značka v závodě zazněla, cíl se povedlo splnit.

S čím jsem to tedy jel ?
Transvertor TR432H, IC756ProIII a SSPA Ericsson Compact 9000 s výkonem 280W (buzený ale jen na 200W). Ten PA mám docela rád - po I2C sběrnici posílá informace a mám tak stálý přehled o stavu antén i PA. Na malé jednotce dipleje ukazuje výkon, SWR, RX nebo TX a teplotu koncového stupně. V každém okamžiku tak vím, co se děje.
Antény byly již zmíněné čtyřče 6-ti prvkových antén DK7ZB fixně na západ.

Na závěr pár obrázků...
Ve výšce cca 15m je na věži čtyřče krátkých antén na 70cm...Standardní výbava na 70cm, PA 200W je v jiné části ... (v našich končinách prý nebývá zvykem ukazovat něco, co má být skryto, hi)Petr ladí 47GHz na maják, jedna neznámá pro spojení na mikrovlnách se tím eliminuje..Na 11km vzdálenosti stačí malá parabola...