2. subregionál 2012

Autor: Milan <(at)>, Téma: Informace, Vydáno dne: 06. 05. 2012

Jak je u mě zvykem, jel jsem opět sólo, tentokrát jen 47 a 76GHz z Velkého Javorníka. Na 122GHz nakonec nedošlo, komentář si radši nechám pro sebe.

V sobotu jsem vyjel kolem 15 hodiny směrem na Velký Javorník, kopec u Frenštátu p.R.. Cílem bylo udělat aspoň pár spojení, protože den před závodem hodně pršelo.
Po příjezdu na kopec jsem postavil zařízení v bučině a nasměroval na OK2C. Po naladění a dosměrování jsme počkali na začátek závodu (cca 10 minut) a v první minutě udělali SSB spojení na 16km se silou signálu S9. Na 76GHz, které následovaly, byl signál jen o málo slabší, S8. Takže první spojení byla "v kapse" a mohl jsem se přesunout na vrchol kopce, odkud je vidět na Lysou horu a Orlovou, teda další potenciální místa pro spojení.

Také se to potvrdilo, spojení s OL7Q bylo hotové v pásmu 47GHz ihned, další s Edou BPR následovalo po něm. S Edou jsme zkusili i 76GHz, na začátku to vypadalo dost bídně, tak tak na telegraf, ale po řádném dosměrování z obou stran (a to pak Eda přiznal, že na mě má otočenou jen půlku paraboly, hi) se signál dostal na S5 a to už i SSB šlo docela dobře. Takže povinná spojení z této strany byla taky hotová.
Následoval třetí přesun kousek nad horskou hospůdku a spojení s OL9W jsme udělali na FM, signál velmi silný a tak to šlo bez problémů.

Poslední přesun s výhledem na Oderské vrchy byl, jak se ukázalo, naprosto zbytečný. Pavel VJC se nechal Petrem STV odvléct kamsi, kam není z Javorníka přímá viditelnost a navíc ani nejel pod vlastní značkou. Z mojí strany nebyl zájem udělat QSO s KDJ, proto jsem sbalil věci a odjel domů. Tím pro mne skončil závod.
Mrzí mě neuskutečněných 122GHz, ale to už tak bohužel dopadlo. Doufám, že Petr ULQ dokončí svých 122GHz co nejdřív a budu mít na spojení spolehlivější stanici. V neděli se věnuji jiné práci doma a vzhledem k nastávající služební cestě chci mít taky trochu čas a volno před odjezdem.

Na jedné straně mám radost z uskutečněných spojení, na straně druhé jsem, mírně řečeno, rozladěný. Když už jedu závod, tak pro radost a pro více než jedno spojení, resp. spojení s jednou stanicí.

Takže krátce k výsledkům - na 47GHz celkem 4 spojení s 94 body, na 76GHz dvě QSO s výsledkem 61 bodů (resp. km).

Cíl pro mě byl splněn...


Pár obrázků ze závodu :
Výhled směrem na Orlovou, sídlo Edy BPR.Moje zařízení postavené v bučině před spojením s OK2C...