ČRK měl 7. sjezd

Autor: Milan, OK2IMH <viz text >, Téma: Informace, Vydáno dne: 23. 03. 2013

Na tuto sobotu byl naplánován další, již sedmý, sjezd, opět do Hradce Králové. Protože jsem byl na dvou posledních sjezdech, nechtěl jsem chybět ani tentokrát.
Ráno před šestou vstát a 6:15 start z Příbora směrem na východní Čechy. Sice jsme s Petrem ULQ, jak se ukázalo, vyjeli zbytečně brzy, ale lépe než přijet pozdě. Celé to vzniklo tím, že jsem byl přesvědčen o tom, že sjezd začíná v 9:00 a ono to poněkud nebyla pravda, hi...

Po příjezdu a zjištění omylu jsme měli najednou spoustu času. Postupně se sál začal plnit návštěvníky a tak to zas taková nuda nebyla.

Krátce po 10-té hodině byl sjezd zahájen. První dojmy? Chaos, nepřipravenost, totální improvizace... Opravdu nemohu nalézt slušnější výraz pro to, co potom několik hodin následovalo.

A to ani moc nepřipomínám, že sjezd, jakožto hlavní událost organizace tohoto druhu, by měl být velkým písmem na první straně webových stránek této organizace. Prostě jsem na stránkách radioklubu nenašel popis místa konání (jsem přeci jen kluk z vesnice a do velkých měst jezdím jen s navigací, hi), údajně je to někde v rubrice "z domova". No nevím, takováto událost by na hlavní straně být měla!

Byly přečteny zprávy předsedy (ze zdravotních důvodů na sjezdu nebyl - přejeme brzké uzdravení!) a zprávy hospodáře. Následovala zpráva revizní komise.
Po nějaké základní diskuzi byla provedena volba nového předsedy ČRK. Stal se jím Jiří Šanda, OK1RI, který dostal z možných 93 hlasů 66, přičemž odevzdaných bylo 86 hlasů.

Můj hlas chyběl také. Nemůžu si pomoct, ale nebudu volit člověka, jemuž povolovací podmínky nic neříkají a trvalé překračování povolených výkonů přechází slovy asi jako " kdybychom to nedělali, byli bychom pozadu za okolním světem." Buď jednou pravidla platí, nebo ne. A pokud platí, tak MUSÍ platit pro všechny. Pokud předseda takovéto organizace sám nerespektuje pravidla, je to asi jako dopravní policista jezdící trvale pod vlivem alkoholu... A to asi není správné, že?

I když - mě se to asi kecá, že? Na nejvyšších mikrovlnách, kde jsem aktivní, se k "legal limitu" nikdy asi nepřiblížím, hi, hi...

Hlasování tentokrát probíhalo tak, že každý kandidát měl jen jeden hlas. A myslím, že je to tak správné. Na sjezd mohl každý člen ČRK, stačilo se přihlásit. Nešlo o žádnou selekci, jak kdosi už jednou někde na webu napsal, ale o možnost připravit odpovídající sál a prostor pro účastníky. V žádném případě se nejedná ani nejednalo o omezování počtu účastníků či podobně. Pokud by se tam pár dalších lidí ukázalo, myslím, že by nebyl problém s jejich účastí.
Jen mě poněkud zarazilo, že je nás kolem 3000 a na sjezd dorazila necelá stovka lidí, která potom "rozhodovala" o převážné většině ostatních členů. Ti, co nebyli na sjezdu, potom budou nejvíc nadávat...

Nastala diskuze, která mi připadala chvílemi jako panoptikum klaunů a někdy i hrůzy. Kdo se nepochválí sám, za toho to už nikdo neudělá... Naopak někteří, kteří by se měli opravdu čím pochválit, to neudělají... Vystoupení na takové akci musí být přesné, stručné a výstižné. Není to slohové cvičení, je třeba posluchače zaujmout, stručně vysvětlit podstatu mého vystoupení a hotovo. Pokud někdo čte stránkovou litanii, tak působí jako uspávač hadů a protože nikoho nezaujme, nemůže ani očekávat, že lidi budou na jeho podněty nějak reagovat. Začnou se bavit mezi sebou a posléze vůbec nevnímají třeba ani to, že se už vyměnil řečník...

Následoval oběd, kdy řízek s bramborovým salátem (a tím pádem menší útlum po jídle) byly přípravou na volbu rady ČRK. Jak dopadla, je vidět v tabulce, kterou jsem připravil za pomoci "válečného zpravodaje OK2PE", hi...

Evidentně volba nedopadla tak, jak si někteří přáli a proto následovaly nějaké menší zákulisní nechutnosti s náznaky toho, jak docílit žádaného stavu... (původní důvod ale nebyl až tak zavrženíhodný, ukázalo se jen, že platí, že líná huba je holé neštěstí).
Koho se to týká nebudu a nechci psát. Dotyční se poznají a jistě mi to patřičně vrátí.

Bylo odsouhlaseno, že stanovy se budou projednávat až po aktualizaci Občanského zákoníku, aby se to nemuselo připravovat na dvakrát. To zní rozumně.
Také bylo odsouhlaseno to, že o osudu členského časopisu, resp. jeho způsobu vydávání (papír x pdf) v budoucnu může rozhodovat rada a není nutné to řešit na sjezdu.

Chaos se projevoval i ke konci sjezdu, kdy vpodstatě až po schválení závěrečné zprávy bylo konstatováno, že dnešní "sešlost" byla usnášení schopná...
Tady jsem se dopustil omylu, viz vysvětlení v doplňku.
Tolik zmatků ukazuje na skutečnou neprofesionalitu a šití příprav sjezdu hodně horkou jehlou.

Co k tomu napsat závěrem? Jsem zklamán, jak to celé probíhalo a dovolím si vyslovit obavu, že "pověstní" zahrádkáři z Horní Dolní jsou proti nám organizovaná a jednotná skupina.

Vůbec se nedivím, že jistá bledá zelenina z Prahy se na náš účet skvěle baví. Vždyť my mu k tomu dáváme to nejlepší střelivo sami proti sobě...
A to beru jen tu "veselejší" stránku věci.

S takovým přístupem ten kapitalismus v ČRK nevybudujeme!!! Hi, Hi !

PS: Tak jsem si přečetl článek na webu KKW. Musím uznat, že je skvěle napsaný (určitě ho napsal nějaký starý dobrý aparátčík z doby minulé :-) ), ale ne vše je v něm pravda. Třeba to vydávání licencí apod. To bylo důsledkem debaty ohledně HAM Spiritu, pokud někdo v závodě či jinak porušuje pravidla, je ČRK bezzubou organizací a řešení je na státních orgánech. Ty ovšem "nějací amatéři" nezajímají, mají s námi spoustu práce a užitek žádný. Takže výsledkem může být nasraný úředník a pokud budeme po nich něco dalšího chtít, ochota může být ta tam. Proto padl návrh ohledně přebrání určitých pravomocí a řešení sporných věcí interně v rámci amatérské komunity.
Co se týká Petržílků, bylo jen konstatováno, že škodí nejen v rámci OK ale i Evropy. Ale proč jim to jde tak relativně snadno?
Protože, přes mnohdy hodně spornou formu vyjádření (zůstanu aspoň trochu diplomatický), mají v lecčems (ale zdaleka ne ve všem!) v jádru pravdu!
Pokud se vedení ČRK a i my ostatní budeme chovat tak jako doteď, není se čemu divit, že starší bledá mrkev toho proti nám plně a pilně využívá. Při jeho povaze nelze ani čekat jinak.

Ale pitomci jsme my sami, že k tomu vlastním šlendriánem a nedůsledností dáváme příčinu...
Adalbertinum...Pohled do sálu po zahájení sjezdu. Platných hlasů bylo 93...Karel CF kandidoval znovu do rady ČRK....Zdeněk OK3RM obhajoval své místo v radě...Míla, OK1VUM, obhajoba místa v radě ČRK...Petr, OK2ULQ, kandidoval do rady poprvé....Franta, OK1HH... Co na to módní policie?...Volba do rady spolu s jejími výsledky...Volba revizní komise, uspěli první tři...