OK2URD SK

Autor: Milan, OK2IMH <viz text >, Téma: Informace, Vydáno dne: 08. 10. 2013

Velmi, velmi nerad píšu smutné zprávy. Tato patří ke těm nejsmutnějším - odešel můj dlouholetý kamarád a soused, Vladimír Duží, OK2URD. Člověk, kterému vděčím za mnohé...

Laďu jsem poznal před více než dvaceti lety jako radioamatéra z Příbora, kam jsem jezdil za svojí ženou. V té době ještě spolu s Cyrilem, OK2UCL (SK) vedl kolektivku OK2ODM. Tehdy začalo naše přátelství....
Po několika letech, když už jsme měli dvě děti, mi jednou povídal, že vedle něj na ulici je dům na prodej. Vzhledem k tomu, že původně pocházím z vesnice, tzn. z rodinného domku a moje žena také vyrůstala v domku, začaly mé sny o vlastním bydlení mimo prokletý panelák nabývat reálné obrysy. Žena byla skeptická, přeci jen jsme miliony neoplývali a rekonstrukce cosi potřebuje.
Nakonec jsme koupi domku zvládli a i díky pomoci přátel jej zrekonstruovali. Tím, kdo nám nejvíc pomohl, byl právě Vladimír. Vždycky ochotně přispěl radou, pomocí i známostmi, kterých měl opravdu hodně.
Protože naše děti tehdy byly dost malé, každé ráno je vodil do školky a do školy. Přišel ráno po 7-mé k nám domů, zkontroloval všechno a odvedl je. Den co den, skoro dva roky, než byly natolik samostatné, že chodily samy.
Jako radioamatér se věnoval provozu na VKV, na KV spíš jen poslouchal. Účastnil se aktivně mnoha závodů, kdy sbalili v OK2ODM antény, baterie a ostatní materiál a vyrazili na kopce, kterých je tu v Beskydech víc než dost. V posledních letech se účastnil už ale jen spíš převaděčového provozu na OK0D a ev. místního provozu s dalšími kamarády v okolí.
Počátkem tohoto roku mu začaly zdravotní problémy, které ho nakonec zlomily...
Odešel mi výborný kamarád a skvělý soused!

Čest jeho památce !
OK2URD v červenci 2011...