Tři Studně 2014

Autor: Milan, OK2IMH <viz text >, Téma: Informace, Vydáno dne: 12. 04. 2014

Tak tu máme zase duben a s ním přichází tradiční setkání EME a MW nadšenců na Vysočině. Tentokrát se v hotelu Horník sešlo více než sto čtyřicet HAMů.
Pro mě vše začalo v pátek dopoledne...

Byl jsem pár dní u zákazníka a stejně jako v minulosti jsem proto vyrazil na setkání poměrně brzy. Těšil jsem se, že budu opět první, hi.
Leč nebyl jsem... Před hotelem už stálo auto se švýcarskou značkou. Jak jsem zjistil chvíli poté, Dominique HB9BBD už tam dojel ve čtvrtek večer... Za chvíli přijelo auto s pražskou značkou, tím z pražského letiště dorazil další zahraniční účastník - Eddy, ON7UN.
Tak už jsme byli tři, hi, a po chvíli si tedy sedli do restaurace a věnovali se debatě na radioamatérská témata...
Dominique a Eddy jsou spoluautory majáku ON0EME, který v pásmu 23cm vysílá automaticky signály z paraboly 3,7m na měsíc. V přednášce potom vysvětlili povolovací proces i realizaci tohoto záslužného zařízení. Bylo to velmi zajímavé... Neméně zajímavá byla přednáška Dominiqua o stavbě jeho EME zařízení v roce 1993...
Ale to jsem trochu odbočil... Během pátečního odpoledne dorazili i další amatéři a tak na večeři už nás byl plný sál. Zábava probíhala do pozdních nočních (brzkých ranních) hodin.
Ráno kolem 8-mé jsem vstal a šel posnídat, v 9 potom začal program setkání. Po přivítání účastníků a předávání cen za ČRK začaly prezentace.
Byly, jako vždy, velmi zajímavé. I když se mi nejmenovaný zákazník pokusil je překazit, protože mě pořád, navíc kvůli úplným blbostem, volal... No ale co nadělám, že? Z jeho peněz žiju, tak pro to musím i něco vytrpět, hi...
Po obědě jsme udělali skupinové foto (dálková infraspoušť mi tentokrát kupodivu fungovala, hi) a poté jsem shlédl ještě jednu přednášku a pak se vydal domů. Kolem 18:00 jsem byl už doma.


Přednášky byly velmi zajímavé, možná budou v pdf ke stažení na webu OK VHF klubu, jistě to ale nevím. Jinak doporučuji na setkání přijet, nikomu tam není přístup zakázán, jen je potřeba se přihlásit m.j. i kvůli jídlu. Nikomu ale ani není posíláno speciální osobní pozvání i když, zdá se, ho někteří očekávají...

Setkání se moc povedlo, už se těším na příští...

Jako vždy pár obrázků ze semináře, skupinovou fotku ve velkém rozlišení najdete v sekci Download:
Účastníci setkání...Eddy, ON7UN...Dominique, HB9BBD...Wolfgang, OE4WOG...Honza OK1IA, Jirka OK1DCI a Michal, OK1VM...František, OK1CA a Hanka, OK1HCW...Jirka OK1DCI a Honza, OK1VAO...Míla, OK1UFL, Pavel, OK1AIY a Honza, OK1IA...Milan, OK1FM, Karel, OK1CF a Petr, OK1VEN...V sobotu se udělalo hezké počasí a při pohledu zvenku vypadalo jezero u hotelu moc hezky...