Holice 2017

Autor: Milan, OK2IMH <viz text >, Téma: Informace, Vydáno dne: 29. 08. 2017

Tak jsem po několikaleté přestávce zase jednou vyrazil do Holic. Nějaké nesmysly o tom, že se jedná jen o KV a CB setkání mě nemůžou zastavit a tak jsem již v pátek vyrazil do východních Čech...
V místě nebyl problém zaparkovat, dokonce to letos bylo zadarmo. Vstupné 70 korun mi taky nezruinovalo peněženku, takže jsem se pln očekávání vrhl do víru setkání...


Prvním, na koho jsem tu narazil, byl Slawek DL6SH. "Wie geht"s?" zeptal se mě. Opáčil jsem: "Danke, auch schlecht!" No tak úvodní zdvořilosti máme za sebou a co dál? Mám u něj sice vroubek, že jsem se k němu ještě stále nezastavil, když jsem poblíž Ulmu v mateřské firmě, ale zrovna na to asi zapomněl a tak byl na mě hodný, hi, hi. Jen na mě mluvil tou škaredou řečí, protože věděl, že se se mnou takto domluví. Naštěstí později už i on přepl do češtiny a tak nám rozuměli i ostatní. Po chvilce jsem pokračoval dál a zjišťoval, že letos se moc lidí na setkání neurodilo.

Na bleším trhu stále ta samá směs - zbytky počítačů, hračky pro děti. Dokonce vánoční ozdoby tam byly k mání! Sem tam se ale dalo narazit na nějakou tu "konfekci", ať už kabely nebo konektory. Moc toho ale nebylo. Povětšinou jen starý šrot, který doma někomu zavazel a tak se pokusil s ním udělat "obchod století", hi.
Pak jsem potkal i Zdeňka DFC a Zdeňka 3RM. První jmenovaný zrovna obhlížel nějaké housle. Asi si říkal, že když se na ně naučil jakýsi Dalibor, on se naučí taky, hi, hi. Leč po chvíli zvítězila technika a tak se skoro stal majitelem pístu do starší motorky. Ani tady ale jeho nákupní vášeň nezvítězila a tak se nakonec vrhl na ampérmetr, který svým rozsahem do 300A sliboval, že konečně bude mít jak změřit proud nového koncového stupně, který na EME chystá. Nakonec ale ani ten nekoupil, protože, jak sám poznamenal, žádný koncový stupeň není opravdu koncový a tak bude hledat ještě výkonnější měřák, aby nemusel kupovat dvakrát, hi.

Celým setkáním na mě působila jakási nostalgie, hodně jsem vzpomínal na lidi, kteří byli radioamatéři a už tady nejsou. Nějak stárneme všichni a ta zubatá potvora nějak často sahá i mezi nás, vzhledem k věku čím dál častěji.
A tak kde jsou OK2SNX, OK2URD, OK2FH, OK2PVO, OK2BLQ, OK2BLP a další, jen abych jmenoval ty z nejbližšího okolí?
Moc příjemné vzpomínání to opravdu nebylo.

Prošel jsem "tělocvičnu", kde byly tradiční firmy jako HCS, DD Amtek, Elix a další... Hala ale zcela prázdnotou, byl to smutný pohled.
Potkal jsem pár lidí, které jsem neviděl i několik roků (Zdeněk 2DA, Jarda 4MM atd.), tak setkání pro mě svůj účel splnilo.
Na závěr jsem znovu skončil na okraji tržiště, kde Jirka 1DAK ukazoval na praktickém příkladu, jak u KIRů řeší stabilitu stolků. Na fotce uvidíte. Jen jsem byl upozorněn, že jsem asi tak pátý, kdo si to fotí, hi.

Po krátké debatě se známými z mikrovlnného setkání na Třech Studních jsem potom zvolil odjezd domů. Nic jsem nekoupil, nic mě až tak nezaujalo, abych za to vydal své peníze, hi.
Co tedy napsat na závěr? I když setkání bylo v pátek dost poslabší, pro mě to účel splnilo, protože jsem potkal známé, peníze ušetřil, hi, a hlavně získal nějaké ty dojmy, abych mohl napsat pár křečovitých rádobyfórků a rýpnout si tak do páru blbečků (či spíše ubožáků?), kteří otravují ostatním život. A v neposlední řadě získat další chuť do vysílání, nejlépe na pásmech nad 100GHz, abych si zase jednou pozvedl své EGO, hi, hi, hi... Už jsem dlouho nic nevyhrál, hi!

Tak tedy hurá do vysílání, ať už na kterémkoliv pásmu. Někdo má rád ty krativlny, jiný by tam nikdy "nevlezl" a bude jen na VKV nebo na mikrovlnách. Ať každý hlavně dělá, co ho baví!

A vo, vo, vo tom to je!


Následuje obrazová příloha s krátkými komentáři:

Zdeněk OK1DFC vybírá ampérmetr...slabé, 300A je málo... třeba příště?!...Mezi šrotem se objevil i krásný historický přijímač Telefunken...Plno šrotu... doslova......V článku zmíněný stánek s hračkami...Nějak prázdno tam bylo, na tom bleším trhu...Potřebujete něco na vaši starou? motorku samozřejmě...Příklad ze života... Takto KIRové řeší stabilitu stolku, hi...Zdeněk, OK3RM, ve stínu odpočívá a nabírá síly...Poněkud přísný pohled Zdeňka, OK2DA... je to ale jinak velmi příjemný člověk a společník...