Jak jsem objevoval Ameriku - V

Autor: Milan, OK2IMH <viz text >, Téma: Zajímavosti, Vydáno dne: 01. 10. 2019

Tento text se vztahuje k městu hříchu - Las Vegas. A já si dovolím dodat - městu kýče a davů lidí. Dorazili jsme do města již před polednem, tak jsme museli na procházku, protože check-in ještě na hotelu nebyl možný. Po necelých třech hodinách jsem měl toho města plné zuby! Davy lidí a kolem samý kýč! No ale co nadělám, hi. Je to Las vegas!

Po procházce jsme se nastěhovali do pokoje a vyrazili opět do víru velkoměsta. Už po cestě tam mně zaujala nejvyšší budova města- Stratosphere, měřící 350,22m. Dá se dostat na její vyhlídku do výšky 254m, což jsem byl odhodlaný vyzkoušet. Naproti hotelu byla konečná stanice plně automatického vláčku Monorail. Jak už název říká, jezdí to po jedné koleji. Z jižního konce na serverní konec Stripu, tedy hlavní třídy LV. Tak jsme zakoupili lístek na 24 hodin a vyrazili se stativem a foťákem směr Strat. Přijeli jsme tam, právě když se stmívalo, tak jsem udělal pár hezkých fotek z druhé konečné Monorailu a vyrazili směrem, k věži. Jenže po pravé straně místo po levé. Procházeli jsme tak dost zanedbanou čtvrtí, kde byla spousta bezdomovců a jiných živlů, příjemné to nebylo. Naštěstí pro nás bez následků. Asi byli tak překvapeni, že se na nic nezmohli. A nebo jsme měli z prdele kliku! To spíš, hi.

Na věž mi nedovolili vzít stativ, asi abych někomu neublížil nebo nezačal ničit město shora, hi. Trochu mě to štvalo, ale byli neústupní. Nahoře byl nádherný výhled na celé město. Jsou tam také nějaké atrakce - kolotoč, který se vyklání mimo budovu, vertikální vozík na střeše věže, který "skáče" nahoru a dolů, rampa, po které vozík s lidma vyjede mimo budovu a "visí" ve vzduchu. Největší atrakcí je asi skok dolů. Samozřejmě s jištěním, hi. Dají vám postroj a připnou na lanko, které vás brzdí (velkou vrtulí do praporu, znáte to z bondovek), takže byste neměli překročit cca 40mph, čili 64km/h. nezkoušel jsem to. Jednak mi bylo líto za takovou blbost dát 120USD, druhak bych asi dole musel převlékat gatě a náhradní jsem měl až na hotelu.

No nic. Přežili jsme to a vrátili se na hotel. Večerní Las Vegas září na všechny strany, netroufám si odhadnout, kolik elektřiny spotřebuje. Blízká Hoover Dam ale má 16 turbín, tak to snad stačí, hi.
První noc v hotelu byla šílená! Celou noc nám pod oknem (my jsme byli v 5. patře!) pracovali dělníci se sbíječkou!!! a tak jsem byl hodně nazlobený, mám-li zůstat aspoň trochu diplomatický. Další den naštěstí už byl klid. Ráno jsme vyrazili opět do města, podívat se na tu "krásu". Na ulici přes 35°C, v pasážích klima naplno, takže nachlazení útočí na všechny, kteří na takové šílenosti nejsou zvyklí, pokud se na to zvyknout vůbec dá.

Odpoledne pro nás přijel na hotel mikrobus, který nás odvezl na letiště v Boulder City, odkud startují letadla a vrtulníky na vyhlídkové lety nad Hoover Dam a Grand Canyon. Jeden takový let vrtulníkem jsme si objednali skoro tři měsíce dopředu - tím pádem jsme získali let v době, kdy jsme si to nejvíc přáli (západ slunce) a i cena byla příjemnější, než přes cestovku nebo na místě na poslední chvíli. Výlet byl fantastický, vrtulník byl kupodivu úplně klidný (letěl jsem splašeným mixerem poprvé), výhledy nádherné. Paní pilotka s námi cestovala velmi jemně, až jsem se divil. Následovalo mezipřistání na dně kaňonu s malým pohoštěním (malou večeří). To nebylo vůbec špatné, protože návrat na hotel byl až po 8-mé večer a to už by se mi do restaurace nechtělo.
Po návratu na hotel jsme, kupodivu v klidu, usnuli a mohli se těšit na další den. Ten pokračoval další prohlídkou města a v odpoledních hodinách potom návštěvou Heart Attack Grillu. který je vyhlášený nezdravým způsobem přípravy burgerů a hranolků. Tedy celé to spočívá v použití sádla na smažení hranolků a podobně, nikoliv v nedostatečné hygieně atd., hi! Na výber máte burger až o osmi vrstvách. Co si objednáte, platíte zásadně cash (co kdyby vás trefil šlak a karta bez PINu je na nic), a musíte sníst všechno! Jinak dostanete na prdel dřevěnou destičkou, na které se třeba krájí maso apod. Tady je měli specielně na tento účel a v kuchyni je nepoužívali! Obsluha byly mladé slečny v kostýmu zdravotní sestry, i vám dali při vstupu plášť, jaký nosí pacienti v nemocnici. Prostě tak trochu šaškárna, hi. Pokud vážíte přes 350liber (158,8kg), máte jídlo zadarmo. Do této katgorie, naštěstí, nespadám.
Objednal jsem si quadruple bypass burger. Jenže jsem si neuvědomil, že jedna vrstva masa má půl libry, tedy vpodstatě 1/4 kila! Tzn. objednal jsem si kilový burger. To se nedá sežrat, ani kdybyste byli dva dny hladoví! Hrozil nářez na prdel... Naštěstí tam byla manželka, která také nasnědla, ale ženské tam nebijou, tak schovala můj zbytek do krabičky k tomu svému a bylo vyřízeno. Ještě udělat pár fotek a zpátky na hotel. Noc nebyla úplně klidná, byla to ode mně velká pitomost, dát si ten burger. Jenže chybami se člověk učí, že?! Tak si příště dám jen tripple bypass, hi (ani ten ne, max, double).

Tím se náš pobyt v Las Vegas nachýlil a jeli jsme dál, směr Údolí smrti (Death Valey). S tím se potom váže velmi nepříjemná situace, kdy, ironií osudu, jsme se po návštěvě v Death Valey dostali na hotel a četli zprávy z domova. Jedna ze zpáv byla o úmrtí 23-letého synovce, kterého 11. září zabil u Holic polský kamioňák, který vyjel do protisměru proti dodávce, kterou synovec řídil.

Takže bylo po náladě, po chuti cestovat dál a vůbec... Hodně hnusné to bylo! Radši už na to ani nemyslet!


Dám opět pár fotek:

Tak to je Las Vegas...Tak to je Las Vegas...Tak to je Las Vegas...Tak to je Las Vegas...Casino v jednom z hotelů...Monorail....Stratosphere....Heart Attack Grill..Quadruple bypass burger..Ruské kolo..Kabina ruského kola..."Přírodní" fontána...Hoover Dam...Vrtulníkem na dno kaňonu...