Mikrovlnné podzimní setkání Frenštát 2019

Autor: Milan, OK2IMH <viz text >, Téma: Informace, Vydáno dne: 23. 11. 2019

Jako již tradičně každý počátek listopadu, ani tento rok nebyl výjimkou.

Petr, OK2STV, svolal setkání mikrovlnných nadšenců do Frenštátu. Sešlo se nás 25, včetně vzácné návštěvy z Kataru, hi...

V sobotu 9.11. ráno jsem krátce po osmé vyrazil do Frenštátu. Po předchozí domluvě jsem tentokrát nebral nic ze zařízení, náležitě jsem to potom, samozřejmě, schytal, hi.

Dorazili i někteří ne zrovna pravidelní návštěvníci, takže bylo o čem diskutovat a (také již tradičně) i co měřit. Honza OK2MOA přivezl měřící zařízení a tak se měřilo a měřilo. Pánové od OL9W si přivezli nějaké odbočnice, měřily se oscilátory i anténní "kombo" na Es-hail.

Dokonce nás poctil svojí návštěvou i Rasťo, A75GR, doma na Slovensku má OM6AA... Jeho potíže s plagiátorstvím (jeden americký soudruh víceméně okopíroval jeho článek z Dubusu) se ukázaly na dobré cestě k vyřešení. Takže byl spokojený.

Nálada byla výborná, výsledky podle toho, co se zrovna měřilo. Nejdůležitější bod setkání - debata s kamarády - se podařilo splnit a tak tedy setkání nelze jinak než hodnotit kladně!

Nakonec dám pár fotek. Pokud budete mít čas, určitě se stavte na dalším setkání, budete vítáni.
Člověk by skoro nevěřil, jak může být měření napínavé...Anténní kombo na Es-hail. Dosažené PSV na TX straně 1,05Příruční měřák do 2,7GHz. Na tovární samozřejmě nemá, ale na orientační měření plně dostačujeOK2ULQ, A75GR a OK2VJC...Barevné obrázky na displeji ukazují reálný stav, ne příliš skvělý, u odbočnice...Úsměv na rtu a debata s přáteli - výborný výsledek setkání ve Frenštátě.......