phpRS
Dnešní datum: 03. 03. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Technika

* Stanice Philips řady FM1xxx

Vydáno dne 17. 05. 2006 (5870 přečtení)

Je to již několik let, kdy jsem předělával stanice FM 1100 fi Philips na rádio schopné pracovat v pásmu 70 cm, provozem FM.


Těchto stanic existuje velké množství (pro různá pásma) a některé verze jsou schopné pracovat i v pásmu 2m. Pro obě pásma je jen jeden software. Samozřejmě stanici s označením VUO12 (viz. příklad) nedonutíte vysílat v pásmu 2 m ani kladivem, hi.Úprava např. FM1100, kterou jsem dělal na více než 10-ti kusech, je velmi jednoduchá a rychlá (POZOR !! U stanice FM1200 je třeba i úprava HW stanice, viz. stránky PA1MT).
Protože se tato stanice stále vyskytuje mezi radioamatéry a její úprava není až tak složitá, rozhodl jsem se ji popsat.
Všechny informace, potřebné pro přestavbu, jsem čerpal na holandském serveru PA1MT. Autory přestavby jsou PA1MT a PA4DEN. Na tomto webu najdete spoustu dalších údajů k této stanici.
Přestavba FM 1100 je poměrně jednoduchá, stačí vyměnit obsah tří pamětí (2xEPROM, 1xEEPROM), vytisknout na průhlednou fólii nový popis tlačítek pod displejem a je to...
První paměť se nachází pod malým krytem přímo na "těle" radiostanice (viz. fotka). Hned vedle ní je EEPROM paměť, kterou můžete, ale nemusíte naprogramovat.Nahrát do ní údaje je možné příkazem přímo v menu stanice. Pokud zvolíte přímé programování (doporučuji), přenesete i nastavení frekvencí pro jednotlivé paměti atd.(čili to můžete použít pro dnes tak populární klonování, hi).
Poslední paměť se schovává v "hlavici" stanice. Tato "hlavice musí být stejná, jako ta na prvním obrázku - tedy s displejem a klávesnicí. Jedinou (ale malou) komplikací, je "rozborka" ovládacího panelu stanice. Nejdříve se povolí dva šroubky po stranách, potom najdete dva hluboko uložené šrouby, kterými uvolníte vlastní "hlavici". Na ní pak další 4 šrouby a jste vevnitř.
Dávejte při tom velký pozor na plochý vodič, který spojuje "hlavici" s vlastní stanicí ! Uvnitř musíte ještě uvolnit plošný spoj (jsou tam 2 DPS nad sebou). Pozor na ovládací knoflík, jeho těsnění a šroubečky.
Teprve nyní jste se dostali k EPROM paměti, jejíž binární soubor má název display.bin . Pokud je ve vaší stanici EPROMka s okýnkem, stačí vymazat a znovu naprogramovat. Pokud je bez, musíte pořídit novou (za cca 80 CZK např. v GESu) a patřičně naprogramovat. Pozor na starší paměti s okýnkem - potkal jsem se několikrát s tím, že jiné, než původní, tam nechtěly "chodit". Tím je úprava ukončena a můžete zkusit zapnout. Pokud se ze stanice nevyvalí oblaka dýmu, je pravděpodobně vše v pořádku.
Stanice se v menu dá přepnout i na rozsah funkce 300 - 500 MHz, potom při zadávání frekvence musíte zadat všechny číslice (pokud je nastavena na rozsah 430 - 440 MHz, tak plně platí pro zadávání frekvence údaje v manuálu).
Stanice má po úpravě 100 pamětí, možnost využít CTCSS tóny a má i možnost vysílat 1750 Hz tón pro otevření převaděče.

Tady je manuál v české verzi.

Zde jsou potřebné binární soubory


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.