phpRS
Dnešní datum: 26. 02. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Zajímavosti

* Lysá hora za inverze

Vydáno dne 01. 12. 2006 (8245 přečtení)

Tak jsem se po cca 10 letech opět dostal na vrchol nejvyšší hory Beskyd, Lysé hory. Naštěstí jsem ani nemusel pěšky, protože se naskytla příležitost se tam podívat autem.
Pokud čekáte, že se vášnivě rozepíšu o dálkových spojeních z uvedené hory, jste na omylu. Počasí sice velmi přálo této možnosti, ale prostě nebylo rádio, tak to nešlo. Ale počasí se vydařilo, proto jsem pořídil pár, doufám že pěkných, fotek a ty vám ukážu.

Příjezd na uvedenou horu ráno kolem 9 hodiny už pohledem zdola nabízel mnoho zajímavého. V údolí se válely cáry mlhy, ale vrchol hory , který byl občas vidět, byl osvětlen sluncem. Nádherý příklad inverze...To by to mohlo chodit docela daleko, přemýšlel nejmenovaný radioamatér.
"Ale FT-čko jsem stejně nechal doma, tak s tím nic nenadělám"...
Měl pravdu, nenadělal... Ale i tak to stálo za to.
Na vrcholu kopce se tyčí známý vysílač


Ochoz věže je posetý anténami mikrovlnných spojů všech možných druhů a typů. Nechybí anténní systémy komerčních služeb, m.j. se tu nachází i antény převaděče OK0D.
První ochoz věže je docela slušně obsazen anténami..


Na ochozu je i maják pro pásmo 23 cm. Uvnitř se nachází kromě uvedeného převaděče i mikrovlnný maják v pásmu 10 GHz. Ten je na dalším snímku.
Mikrovlnný maják OK0EJ


Poměrně známá je i meteorologická stanice, která taktéž sídlí na vrcholu kopce. Na jejím objektu byl v minulosti anténní systém již zmíněného převaděče. Dnes už tam samozřejmě není a "sedí" mezi ostaními anténami na věži vysílače. Meteostanice tedy už jen sbírá data o počasí,hi...Ale jak to dělají, nevím, žádné sklenice se žábami jsem tam neviděl ...
Meteorologická stanice na Lysé hoře


Zhora nebylo směrem dolů zrovna moc vidět. To spíš do dáli. Bylo vidět až na Vysoké Tatry, Nízké Tatry bylo vidět také. Chvílemi, když mraky zrovna "přetekly" jinam, se objevil i kus hřebene pod Lysou horu..
Pohled na hřeben pod Lysou horou


Následuje pár snímků z vrcholu Lysé hory. Sice bylo trochu zima, ale opravdu nádherně. Však posuďte sami..
Mnohé turistické cesty vedou až na Lysou horu..Mraky se přelévají mezi kopci v BeskydechTo byl kdysi strom..Mezi zbytky starého lesa už rostou mladé stromky


Máme tu konec podzimu, tak se tma blíží čím dál rychleji. Nástup na kopci se jeví snad ještě rychlejší, než dole v údolí. Jak to vypadalo na Lysé hoře ukazují poslední dva snímky..
Západ slunce nad BeskydamiNoc začíná mít převahu


A to je pro tentokrát vše.

[Akt. známka: 1,64 / Počet hlasů: 14] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.