phpRS
Dnešní datum: 26. 02. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Technika

* Transvertor pro 122 GHz

Vydáno dne 03. 01. 2007 (4025 přečtení)

Jak jsem slíbil, tak plním. Následuje popis transvertoru pro 122 GHz od Philippa, DL2AM. Měl jsem možnost jeho konstrukce vidět a zkusit si, jak "zní" signál na tak vysoké frekvenci. Byl jsem totiž u Phila v době, kdy zkoumal různé typy ozařovačů a prováděl rozsáhlé "výzkumy". Později se mu dokonce podařilo na jednom z mikrovlnných setkání změřit své majáky a transvertory za pomoci zkalibrovaného měřiče výkonu, takže mohl srovnat se svým měřícím přístrojem a tak trochu se "zkalibrovat"...

Jak jsem se osobně přesvědčil, tento nesmírně vitální člověk (ročník 1939 !) neustále něco zkoumá a zlepšuje. Jenom na 122 GHz postavil 4 transvertory a tři majáky...A hlavně, nic si nenechává pro sebe a o poznatky a zkušenosti se rád podělí s ostatními.
Při mé poslední návštěvě v prosinci 2006 jsem ho požádal o svolení s překladem jeho článků. Souhlasil. Tak mi nezbylo, než se do toho pustit. Překlad jsem vyřešil jako pdf soubor, který se mi jevil jako nejvýhodnější.
Najdete ho opět v sekci "Download" pod tímto linkem.
Philipp vydal i doplněk k pův. článku. Ten jsem také přeložil a najdete jej zde.

Hodně úspěchů !

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: DL2AM


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.