phpRS
Dnešní datum: 10. 08. 2020  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Zajímavosti

* Po stopách bláznivého krále...

Vydáno dne 18. 08. 2007 (4819 přečtení)

V jiném článku jsem krátce popsal návštěvu Deutsches Muzea jako počátek naší letošní dovolené. Jeden den by ale byl zatraceně málo, takže v tomto článku popíšu naše další počínání. Tak trochu by se to dalo nazvat "po stopách bláznivého Ludvíka II ".Ludvík II Bavorský žil v letech 1845 - 1886. Byl synem krále Maximiliána II Bavorského a princezny Marie Pruské. V poměrně mladém věku 18-ti let usedl na trůn po svém zemřelém otci. Jenže asi nebyl tak docela "v pořádku" a tak jeho panování bylo provázeno výstřelky v podobě megalomanských staveb, jejichž finační náročnost vedla téměř ke zhroucení státní pokladny Bavorska. Jeho bláznivé počínání vedlo až k tomu, že v červnu roku 1886 byl zbaven svéprávnosti a několik málo dní po tomto aktu byl nalezen utopený ve Starnbergském jezeře. Neméně zajímavé je, že v místě, kde se "utopil", byla cca 1 m hluboká voda. Přitom Ludvík měřil kolem 1,8 m a byl výborný plavec. S ním byl nalezen mrtvý i jeho psychiatr, prof. Gudden. Smrt krále nebyla nikdy náležitě vysvětlena a je kolem ní do dnešní doby spousta záhad (utopený např. neměl vodu v plicích a další a další nejasnosti). Je pochovaný v Mnichově v Chrámu sv. Michala..
V každém případě po něm zůstalo několik staveb, které obdivují lidé i dnes. Podle jedné z nich, zámku Neuschwanstein, vytvořil dokonce Walt Disney svůj "pohádkový zámek".
Tak se tedy podívejte na to, co nechal vybudovat.
První je pokus o vytvoření kopie francouzské Versailles, kterou nechal vybudovat na ostrůvku Herreninsel, který leží v jezeře Chiemsee. Toto jezero najdete nedaleko Rosenheimu (poblíž Mnichova), bývá někdy nazýváno jako "bavorské moře".Tady je tedy "bavorské Versailles", stavba, která nebyla nikdy dokončena pro naprosté vyčerpání státní pokladny..."

Další stavbou Ludvíka II je známý zámek Neuschwanstein. Leží nad městečkem Hohenschwanngau, kde je ještě jeden hrad. Ludvík si pro sebe ale přesto nechal postavit svůj "pohádkový zámek". Zámek také nebyl nikdy dokončen, chybí např. trůn pro krále. Než byl dokončen, skončil podivný život krále...
Pokud toto místo navštívíte, výklad v zámku můžete mít i v češtině ! Musíte tento požadavek jenom nahlásit při kupování vstupenek.Známý zámek Neuschwanstein je také postaven na popud poněkud excentrického krále.
Tento zámek se stal vzorem pro Walta Disneye.
Tak strašný kýč, až je to hezké...


Nedaleko Neuschwansteinu najdete i zámek Linderhof, postavený také na popud krále Ludvíka II. Celá stavba i okolí je velmi honosně zdobeno a vypovídá o kýčovitém vkusu "podivného krále".


Tak to jsou tedy nejznámější stavby krále Ludvíka II, milovníka oper Richarda Wagnera a obrovského nadšence všeho, co souviselo s francouzským králem Ludvíkem XIV.....Když si vezmete, že na všechna tato místa cestujete nádhernou alpskou krajinou, nelze jinak, než doporučit....

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.