phpRS
Dnešní datum: 21. 04. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Technika

* Ještě jednou snímač polohy, stavebnice

Vydáno dne 22. 06. 2008 (11155 přečtení)

V jednom z minulých článků jsem popsal možnosti snímání polohy rotátoru elektronickým čidlem na bázi obvodů fi Austria Microsystems. Zrovna včera jsem dostal do ruky praktické provedení snímače ve tvaru potenciometru.

Už v základní sestavě to umí (při napájení 8 - 16 V) převést rotační pohyb 0 - 360° na analogové napětí 0 - 5 V...Kompaktní těleso lze snadno zaizolovat proti vniknutí vlhkosti, robustní stavba zajistí dlouhou životnost..
Jak jsem měl možnost slyšet, jsou někteří přesvědčeni, že stačí vzít kus magnetu, točit s ním nad integrovaným obvodem a snímač je hotový. Jenže až tak jednoduché to není, jsou kladeny poměrně přísné požadavky na přesnou polohu magnetu vůči obvodu (doporučuji si přečíst datasheet), i vzdálenost od obvodu hraje svoji roli. Snímač, který jsem měl v ruce a který je na fotografiích, má uložení hřídelky ve dvouřadém ložisku, profi plošný spoj s nepájivou maskou je přesně umístěn v tělese. Jak to celé vypadá, je vidět na následujících obrázcích.


Celkový pohled na snímač ve tvaru potenciometru..
Pohled dovnitř...
Takto vypadá výstupní napětí v závislosti na poloze...
Sada dílů nabízená fi KDC
Pokud máte zájem o tento výrobek nebo i další plošné spoje (na zakázku vyrobí i kusová množství, obyč. i vf materiály), kontaktujte M. Krůpu, OK2FBY.
Jeho prezentace činnosti je tady. .

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.