phpRS
Dnešní datum: 21. 04. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* Weinheim 2008

Vydáno dne 14. 09. 2008 (4917 přečtení)

Minulý týden jsem byl na služební cestě poblíž Ulmu, proto jsem se rozhodl, že aspoň jednou bych se na to setkání měl podívat.. V pátek odpoledne, po dobrém obědě, jsem vyrazil směrem na Weinheim....

Jenže setkání není ve Weinheimu, ale v Bensheimu (to jsem věděl). Snad aby nás ti kapitalisti zmátli, hi. Po příjezdu do města jsem začal hledat místo setkání. Bohužel jsem si na internetu nenašel přesnou adresu a protože byl teprve pátek odpoledne, nebyly ještě u silnice ani informační směrovky. Tak jsem potupně musel zavolat synovi a ten mi řekl adresu a přibližné umístění..(Ta projíž´dka městem mi aspoň ukázala, že je to opravdu hezké místo. Na kraji města jsou hrázděné domy, nádherně opravené, radost pohledět.)
Setkání se odehrává naproti Finančnímu úřadu, na ten směrovky u silnice jsou trvale.
Přijel jsem na parkoviště u úřadu a cca 3 m přede mnou tam parkoval s obytným VW Phill, DL2AM. Tak jsem tam už zůstal. Celý den bylo pošmourno, místy na cestě docela hodně pršelo, provoz ucpaný (12 km zácpy)..Nevěstilo to nic dobrého.
Na noc jsem dostal zapůjčenu deku, Phillova paní Eleonora měla obavy, ať nenastydnu (hodná paní). Sice jsem měl s sebou spoustu oblečení, ale ta deka byla velmi příjemná. Jel jsem do SRN na SC, se setkáním jsem nepočítal, tak jsem si nevzal věci na kempování.
Ráno jsem se kolem 6:45 začal probírat, v tu samou dobu začalo pršet. No hezky nám to začalo. Po snídani jsem se vydal přes cestu do místa setkání. Venku byly nějaké stánky, ale vzhledem k proměnlivému počasí, kdy co chvíli pršelo, to nebylo zrovna optimální,. Halu s prodejci jako DB6NT, Eisch-Kafka apod. otevřeli až 8:30. Do té doby buď venku na občasném dešti nebo v boční hale na "blešáku".Bleší trh na prostranství před halou......


Bleší trh v hale......

Nějaký zvláštní dojem na mě setkání neudělalo, takový Friedrichshafen v malém. Komornější prostředí sice bylo o dost příjemnější, ale např. matrjošku (po které léta toužím, hi) jsem si tam koupit nemohl. Což bylo jenom dobře.
Že by nový druh blešího trhu - naházet do kontejneru a vyberte si, hi......
..nebo tam rovnou naházet ten šrot?? hi, hi


Své nákupy jsem omezil na pár věcí u výše uvedených firem. K tomu pár konektorů na blešáku a začal jsem se chystat na cestu domů. Ještě jsem stihnul potkat Zdeňka 1DFC, Františka 1CA a celou "grupu z balkanu", t.j. 2UYZ, 2UYU, 2KW a 2SIA. Ti spali v kempu ve Weinheimu a do Bensheimu dorazili až v sobotu ráno.(KW) Noc v kempu ve Weinheimu byla veselá..Někteří zde oslavili svých "50"..Vše nej, Zdeňku !..

Zleva - polovina Mirka, OK2UYZ, Jarda, OK2UYU, Luděk, OK2KW (ex PKD) a Mirek, OK2SIA
Bohužel jenom fotky z mobilu, proto horší kvalita......
snad mi Luděk pošle nějakou tu fotku pro zvýšení kulturního zážitku...pak to bude lepší..


(KW) Zleva OK2UYU, OK2SIA, OK2IMH a OK2UYZ (tentokrát celý,hi) ..

(KW) Poznáte tohoto pána ??
Kdo byl na letošním semináři na Třech Studních by neměl mít problém....


Chvilku jsem s nima postál a kolem 11 jsem vyrazil zpátky na parkoviště. Tam jsem si dal kafe u XYL DL2AM a vyrazil směrem k domovu. Docela jsem se už i těšil, hlavně pak na zrychlení cesty po novém úseku A6-ky, která teď vede bez přerušení až na českou hranici. Však to Němci náležitě opěvovali v rádiu. Jsou hrdí na to, že teď lze dojet z Paříže až do "goldene Prag" po dálnici, hi.. I když je na novém úseku ještě omezená rychlost (asi kvůli novému povrchu, který může být kluzký?), jedná se o značnou úsporu času. Pův. cesta přes B85 byla někdy i o nervy (hlavně, když jste potkali kolonu náklaďáků, což tam bylo "furt".)
Tak jsem po 8-mi hodinách cestování dorazil domů a průměrná rychlost 118 km/h hovoří za vše. Vzhledem k sobotnímu odpoledni, a tím pádem klidu i na naší D1, jsem v pohodě a bezpečně dorazil domů, kromě Jižní spojky v Praze, celou cestu po dálnici..
Jak jsem uvedl už výše, nejsem zrovna moc nadšený tímto setkáním. Ne snad, že by se mi až tak nelíbilo, ale specielně jenom kvůli němu bych tedy do SRN nejel...Jednou za rok Friedrichshafen stačí...

Za doplnění fotek děkuji neznámému odesílateli..Luďku, OK2KW, díky !

[Akt. známka: 1,25 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.