phpRS
Dnešní datum: 21. 04. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* Mikrovlnné setkání Frenštát p. R.

Vydáno dne 23. 11. 2008 (5691 přečtení)

Jak bylo avizováno, konalo se komorní setkání příznivců mikrovlnných pásem ve Frenštátě p. R.
Ráno jsem se vyhrabal do čerstvé sněhové nadílky a vyrazil směrem k Beskydům. Cesta hodně klouzala a když se k tomu připočetlo moje pomalé vstávání, kolem 9:30 jsem byl na místě. Zpočátku to vypadalo, že nás bude asi tak do karet, ale to všechno způsobilo počasí..Postupně jsme se nás sešlo asi 20...

Nejvzdálenějším účastníkem byl Jirka, OK7RA, který přes celou republiku dojel až k nám. Kolem 11 hodiny dorazila i skupina polských amatérů v čele se Štefanem SP9QZO. Po cestě přibrali Edu, OK2BPR, který na tomto setkání nesmí chybět.
Co bylo nového k vidění ? Tentokrát toho zas v oblasti vysílání až tak moc nebylo. Spíš se jenom měřilo a vyměňovaly se zkušenosti.
Velmi zajímavé byly nové transvertory Michaela DB6NT s možností zavěsit oscilátor na rubidiový nebo GPS normál 10MHz. Někteří využili možnost změřit si frekvenci a výkon do 47 GHz, k dispozici byl i spektrální analyzér do 6 GHz.
Velmi zajímavý byl analyzér Pavla, OK2VJC, který si upravil k obrazu svému televizní a satelitní analyzér doplněním o směšovače a tak může i s takto relativně jednoduchým zařízením vidět signály do 76 GHz. Ono, když člověk vidí, co a jak signál dělá, je to hned jiná práce... Kolem 13 hodiny jsme se rozešli. Někteří ale měli hlad, hi a tak jsme se sešli ještě v restauraci "Za vodou" na oběd, bylo nás tam 8. Potom jsme už opravdu jeli domů...

Tady vidíte několik fotek ze setkání, nejprve zdokumentování osazenstva, další ukazuje měření TCXO s násobičem pro 122 GHz, potom následují dva transvertory DB6NT pro 23 a 13 cm, na posledních třech je vidět řešení analyzeru OK2VJC. Nejprve fotka z měření na 76 GHz, na poslední fotce potom vidíte jeden ze směšovačů.Setkání se vydařilo. Myslím, že i přes nepřízeň počasí bylo přínosem pro všechny zúčastněné. Určitě se budeme těšit na jarní verzi setkání.
Dík patří organizátorům z OK2KDJ.

Na shledanou na jaře 2009 !!

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.