phpRS
Dnešní datum: 21. 04. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* HAMSPIRIT v podání OL9W aneb ještě jednou II. subregional

Vydáno dne 16. 05. 2009 (5566 přečtení)

První vážnou reakcí na chování OL9W ve II. subregionálním závodě je oficiální stížnost OK2KYZ , ke které se přidají i další stanice.

Nejprve jsem se zařekl, že na výlevy pánů z OL9W nebudu reagovat. Jenže jejich polopravdy a demagogie jsou takové úrovně, že nejde sedět a mlčet.....

Tak tedy :

1) Je s podivem, že od třetí hodiny sobotního rána nebyla na pásmu žádná stanice, se kterou by si mohli ověřit stav jejich signálu....Tomu snad nemohou věřit ani oni sami ! A nebo že by tak velikánská smůla ??

2) Použití IC 706 jako budiče pro PA s výkonem řádově kW ?? To si snad dělají srandu, ne ??
Při výkonech, které používají, budit takovým rádiem ??!! Nebo že by ten Icom měl skryté kvality, o kterých nikdo, kromě OL9W, neví ??
Pzn : Původní problém však byl s jiným rádiem..Stav, kdy u našeho "2m aparátu" kvůli tomu nikdo nechtěl ani sedět, jsem ještě nikdy nezažil...Po cca 10-ti hodinách katastrofálního rušení přišlo "jen" šumové pozadí S9.. Tady ale při malé vzdálenosti bude hrát velkou roli odolnost i našeho zařízení..Fyziku neobejdeme..Je to ale hlavně o přístupu..
Pokud neví, jak ukočírovat své kW koncové stupně, ať začnou urychleně studovat dostupnou literaturu (výborné články viz OK1VPZ na webu OK2KKW) nebo to fakt vypnou..My rozhodně nebudeme v roli statistů, kteří si nechají vše líbit. Jak jsme vypadali, když náš operátor dával report 59 a třikrát se musel ptát na soutěžní kód, protože to 59 bylo opravdu jen v mezerách mezi výzvami OL9W ??!

Po dnešním rozhovoru s naším operátorem, který seděl zkraje závodu u 2m pásma (nebyl jsem u toho celou dobu) jsem si jistý, že z naší strany byla daná značka a výrazy použité naším kolegou nepatří do kategorie pohoršujících..Čili tady musel na ně vyjet i kdosi další.. Není divu ! Vždyť proti sobě poštvali půlku severní Moravy !

Při čtení příspěvku OK2BDQ na Moravanech jsem si říkal, že se snad hnou ledy a aspoň někdo rozumný z jejich strany to vidí reálně...Technické problémy můžou nastat, jen je třeba se k jejich řešení postavit čelem a ne ...koncem trávicího traktu....Jenže po dalším výlevu OK2MWR a článku na webu OL9W jsem přestával věřit vlastním očím..Rádoby lekce z HAMSPIRITu (žvásty o výhradách "asi bývalých hamů", doporučení pro okolní operátory, kteří nevydrželi nápor jejich skvělého signálu, aby se šli léčit atd.) jsou opravdu vrcholem arogance a nafoukanosti..
To je ten pravý HAMSPIRIT v podání OL9W : "My chceme na bednu a třeba i přes mrtvoly...Však problémy máte vy, ne my..."

. Jaké bude řešení ? Těžko říct. Po zkušenostech s touto partou i z let minulých se obávám, že to nebude lehké ani jednoduché. Musí následovat technická opatření z obou stran. Jinak už tak narušené vztahy budou na ještě horší úrovni..
Jeden z našich operátorů reagoval na článek na webu OL9W hořkým pousmáním :

Zatím používáme Icom 756 Pro III a transvertor TR144H+40...jak se ale zdá, cesta vede úplně jinudy...


Proč jsme vrazili tolik peněz do HW, když to jde tak jednoduše ??
Jenže k tomu jednoduchému řešení patří i značně odolný žaludek..
Ale ten my nemáme...Bohudík !

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.