phpRS
Dnešní datum: 21. 04. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.* Sinsheim, Speyer, Merklingen, Ulm

Vydáno dne 02. 07. 2009 (5741 přečtení)

V minulých více než dvou týdnech jsem pobýval ve Spolkové republice Německo. Protože nejen prací živ je člověk a měl jsem dva a půl dne volno, zvolil jsem poznávací cestu po technických muzeích a taky jsem konečně po 10 letech, co jezdím k Ulmu, navštívil místní katedrálu. Co tam všude můžete vidět ? Aspoň ve stručnosti se to pokusím nastínit..

Hned první týden pobytu jsem musel na jednání k Frankfurtu n M. . Na zpáteční cestě jsem se stavil poblíž dálnice A6 (u Heilbronu) v muzeu Sinsheim. Jedná se o technické muzeum, jehož hlavní "magnet" je TU- 144 a Concord. Oba letouny jsou na střeše velké haly a dá se do nich vstoupit a prohlédnout si je zevnitř. Jedná se opravdu o impozantní stroje..
Velmi zajímavou součástí muzea je i vojenská technika, tanky, kanony (m.j. i kanon Škoda). Určitě zaujme i Imax 3D, což není nic jiného než trojrozměrné kino. V Sinsheimu funguje na principu polarizačních brýlí. Jako film jsem si vybral prohlídku Grand Canyonu - opravdu zážitek !


Dva nadzvukoví krasavci, jeden originál, druhý jeho kopie .. ....
Parabola pro uplink signálu sat TV, průměr 9,15m, váha 5 tun, r.v. 1992..

Druhý den jsem se podíval do Speyeru, což je po dálnici A6 a posléze A61 jen necelou půlhodinku od prvního muzea. Svými rozměry je podstatně větší.
Tady uvidíte spoustu aut, letadel, hracích strojků a strojů. Asi nejzajímavějším exponátem je ruský BURAN, raketoplán, který Rusové stavěli jako konkurenci raketoplánům americkým..Velmi zajímavým exponátem je také Boeing 747 Jumbo Jet, který je umístěn na podstavci poměrně vysoko nad zemí, můžete si do něj vlézt a dokonce je ohrazená část levého křídla, po kterém se můžete projít. Také hezký zážitek..
I tady je trojrozměrné kino, tentokrát nas jiném principu - polokulovitá promítací plocha o velikosti cca 1000 m2, na kterou se promítá obraz natočený speciální kamerou. Tady jsem viděl film Blue planet, taky velice zajímavý. Když už jsem trčel tak daleko od domu, aspoň cosi zajímavého..


Takovýchto krasavců tam bylo plno....
Expozice s Buranem. Od července t.r. je zpřístupněn i jeho vnitřek pro zvědavé návštěvníky........
Boeing 747........

Přišla sobota.
Při snídani jsem vzal do ruky noviny a hned na titulní straně Die Welt byla upoutávka na novou knihu Michaela Neufelda - Wernher von Braun. Letos 21.7. totiž bude výročí přistání prvních lidí na Měsíci a právě bez tohoto kontroverzního konstruktéra by to nebylo tak brzy možné.. Tak jsem si knihu zajel objednat do blízkého knihkupectví a poté vyrazil na prohlídku jednoho z nejkrásnějších kolejišť dráhy velikosti HO do nedalekého Merklingenu, cca 15 km od mojí mateřské firmy. Za celá ta léta jsem taky nenašel čas ani chuť se tam podívat, tentokrát byla nejlepší příležitost. Moc pěkné to tam bylo. Samozřejmě pro vás nasimulují denní i noční provoz a můžete tak ocenit ty desetitisíce hodin, které stálo vybudování této modelové železnice..


Nádraží včetně všech trolejí a nástupišť....
Na trať u městečka přišla noc..

Poslední zastávkou je Ulm, známé univerzitní město Bádenska-Würtemberska. Tady najdete ve středu města katedrálu s nejvyšší věží na světě. Dosahuje do výšky 161,52m a po pravdě řečeno, nejsem si jistý, zda bychom takovou krásu byli schopni postavit i dnes..
Na věž se dá samozřejmě podívat. Není to ale žádná lehká procházka..Celou výšku až na poslední vyhlídku ve výšce 143m musíte pěkně po svých.. Uzoučká schodiště, řádně točená (naštěstí se střídají úseky s různými směry točení) a hlavně 768 schodů !! No, než jsem se tam vyhrabal, dalo mi to pěkně zabrat.. Výhled na město ovšem stál za to..Cesta dolů z věže už pak jde lehčeji, ale i tak mě druhý den bolely nohy..


Pohled na katedrálu v Ulmu...

Tak jsem si těch pár dnů (doslova, hi) užil po muzeích a snad to pomůže i někomu z vás jako inspirace při cestách přes Německo. Když už musí člověk trávit takovou dobu kdesi v tramtárii, ať aspoň cosi vidí a zažije..

A vo,vo tom to je !!!

Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.