phpRS
Dnešní datum: 21. 04. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* Nová DIGI v Jeseníkách

Vydáno dne 19. 10. 2009 (4835 přečtení)

V novinkách jsem již uvedl, že nám přibyla nová DIGI pro APRS.
Je až s podivem, jak se v poslední době tato aktivita rozmohla. Není to tak dávno, kdy jsme po Moravě jezdili s Unitrackem celkem tři ! Dnes je situace podstatně lepší.
Jeden z nejaktivnějších nadšenců a "APRS Král Moravy" :-), Petr, OK2ULQ, se svého času doslechl o možnosti vybudovat na Ovčárně novou DIGI..Samozřejmě "nedal pokoj", až to bylo postavené, hi..

Minulý čtvrtek se vydal s Honzou OK2ILA, Danem OK2II a jeho kamarádem Honzou do Jeseníků. Samozřejmě vše bylo okořeněné patřičnou dávkou sněhu a o to to bylo náročnější.
Cestu zařídil a QTH domluvil Dan, OK2II. A tak tedy vyrazili do království sněhu, hi..
Materiál dovezen na místo činuMontáž antény provedl Dan s Honzou, v tom počasí docela nezáviděníhodná práce..Povedlo se. Celý HW připravil Petr v krabici pro montáž na stěnu. Sestava DIGI funguje ve složení IC229, OT2M (původně byl jeden slíbený jako sponzorský dar, ale znáte to.. sliby - chyby) a spínaný zdroj. Anténa "bílá hůl" a nějaký ten kabel.
Anténa nové DIGI
Podařilo se tedy celou DIGI nainstalovat a zprovoznit. Protože jsem získal pár fotek z instalace, dám je tu k informaci..
Honza, OK2ILA a Petr, OK2ULQ, před "nastartovanou" DIGI ..
DIGI připravena k provozu, povšimněte si loga BGA (Beskydské Grupy APRS, hi
Podvečerní momentka u antény DIGI..Po vyřešení malé sklerózy jednoho z programátorů DIGi už vše funguje jak má a jsme tedy zase o kousek dál. Snad neprozradím státní tajemství, že se chystá schůzka zájemců o APRS tady u nás v oblasti Beskyd, na které chceme pomoci dalším zájemcům o tuto zajímavou oblast radioamatérství..Termín je 28. listopadu ve Frenštátě p. R. , bližší údaje doplním po jejich vyjasnění.
Do té doby doporučujeme navštívit stránky APRS.
Praktický provoz je možné vidět na finském serveru, který využívá mapy s Googlu APRS.FI.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.