phpRS
Dnešní datum: 21. 04. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* Premiéra OK2C v 1. Subregionálu 2010

Vydáno dne 07. 03. 2010 (6060 přečtení)

Vloni jsme se dvakrát sešli se členy OK2KJT na kuželkách. Nebylo to samozřejmě jen kvůli hře, ale také m.j. jsme kuli pikle, hi, o společné sezóně.
Jak se domluvilo, tak se i stalo..
Byla vyřízena úplně nová značka OK2C a tak se mohlo společně vyrazit do boje za lepší zítřky, hi..

Začátek celé akce byl už několik týdnů před termínem závodu, chystal se HW..Petr ULQ přepracoval některá zařízení, cca dva týdny před závodem jsem i já přidal ruku k dílu a pomohl postavit osm krátkých antén designu DK7ZB pro pásmo 70cm. Vzhledem k mým problémům s loktem a hlavně s časem je dokončili Zdeněk a Jirka, MBO a MBP.
Pavel PMU začal několik desítek hodin před závodem intenzivně dokončovat dva koncové stupně pro toto pásmo, každý o výkonu kolem 800W. Povedlo se i za cenu špatného či žádného spaní..
Vlastní budování vysílacího stanoviště začalo v pátek dopoledne. Jako hlavní základna byla určena chata na Dušné, JN99AJ, ve vzdálenosti cca 60 m od ní se budovalo pracoviště pro pásma 13 cm a výše. Pásma 70cm a 3cm byla v "buňce" poblíž chatky.
Konfigurace pro 2 m byla čtyři systémy po čtyřech anténách, de facto standardní konfigurace používaná KJT v dřívějších závodech.
70 cm bylo v sestavě jedenkrát 8 krátkých antén fixně na západ, jedna čtveřice antén na ručním rotátoru pro "zbytek zeměkoule", hi.. Celé to bylo "poháněno" z transvertoru TR432 (DB6NT), mf tvořil Icom 756PROIII. O výkon do antén se staraly již zmíněné dva nové SS PA, každý o výkonu 800W, buzení ale bylo nastaveno jen na 2 x 600W, přeci jen to bylo nové a nevyzkoušené v závodě, tak jsme je trochu šetřili :-)..Vedle monitoru je na fotce vidět mohutný vypínač pro zdroje uvedených PA's.. Nedílnou součástí každého pracoviště byly cedulky s volacím znakem a lokátorem, aby nenastalo "matení" národa amatérského, hi..
Třícentimetrové pásmo bylo v sousedství 70cm a vévodili mu Zbyněk PIN a Petr BRJ. S výkonem cca 15W a parabolou na blízkém stožáru se pokoušeli o "díru" do světa, hi..
Pásma pro 13 a 23 cm bylo ve "standardní" konfiguraci OK2KYC, obsluha Petr, OK2AIA, se snažila o co možná nejlepší výsledek..
Pásma vyšší do 24 G měl na starosti Petr ULQ (ostatně jako vždycky)..
Během závodu jsme se pokusili i o spojení na 47 GHz ale jaksi nebylo s kým (pominu-li počasí)..
Začátek závodu jsme stihli s úderem "gongu", naštěstí žádná technika nezklamala a vše fungovalo po celý závod jak mělo a jak bylo očekáváno..
Samostatnou kapitolou byla kuchyně, nazývaná tentokrát TTZNA .
Zkratka znamená Tým Týlového Zabezpečení Nenažraných Amatérů, hi, hi..
Tady se práce zhostil již tradičně Zdeněk OK2BUC spolu s Robinem UWQ.. Oba pracovali jako draci, hi a tak přísun jídla, kávy, čaje a jiných tekutin byl naprosto bezchybný..
Jídelníček sestával z domácích koláčů, na místě namíchaných pomazánek a hlavně dva obědy. Sobotní oběd bylo klasické "vepřo, knedlo, zelo", v podání Zdeňka BUC skvělá bašta. Večeři v sobotu jistila gulášová polévka, nedělní oběd nemohl být bez tradičních smažených tvarůžků..

Výsledky jsou vidět v tabulce na konci obrazové přílohy, potěšilo hlavně pásmo 70cm, kde bylo dosaženo skvělého výsledku, holt se potvrzuje rčení o výkonech a počtu antén :-)..
Ani ostatní pásma nezahálela a tak je celkovým výsledkem spokojenost všech účastníků.
Nezbývá než se těšit na další závody..

Závod pohledem Zbyňka, OK2PIN, je k nalezení zde.

Obrazová příloha :

Pohled na stanoviště OK2C zdola....Pohled od stanoviště pro 23 cm a výšŠéf TTZNA, Zdeněk, OK2BUCKompaktní SS PA 800W pro pásmo 70cm...Pavel, OK2PMU, konstruktér a výrobce výše uvedeného PA...Petr, OK2ULQ, staví s Jirkou, OK2MBP, stanoviště pro vyšší pásma..Petr, OK2AIA, staví pracoviště pro 23 a 13cm....Blahopřání Robinovi, OK2UWQ k narozeninám, zleva VSO, PQH, MBO, UWQ, BUC a PMU..všichni OK2....Báječný dar byl rozbalen..Jak vidno, Pavel, OK2PKX si musel povolit i pásek od kalhot, práce kuchaře byla v pořádku, hi... Vedle Pavla stojí Jirka, OK2IT a Robin UWQZdeněk, OK2MBO, pomáhá stavět pracoviště pro 47 GHz.....Jirka, OK2POI, na pracovišti 70cm, všimněte si vypínače vedle monitoru..viz. text..Pavel PKX a Zdeněk MBO na 2m pracovišti..Kontrolní příposlech na 2m v podání Vlastíka PQHÚčastníci contestu za OK2C..
Zleva stojící :Petr 2ULQ, Petr 2AIA, Jirka 2MBP, Petr 2BRJ, Olda 2VSO, Zdeněk 2BUC, Karel 2XID, Zbyněk 2PIN, Pavel 2PMU, Vlastík 2PQH a Zdeněk 2MBO
V dolní řadě zleva : Robert, 2UWQ, Martin 2GM, Pavel 2PKX, Jirka 2POI a Jirka 2IT
A tady jsou výsledky.. zatím předběžné..

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.