phpRS
Dnešní datum: 21. 04. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* Mikrovlnné setkání Frenštát

Vydáno dne 27. 03. 2010 (4869 přečtení)

Již tradiční setkání mikrovlnných nadšenců ve Frenštátě se uskutečnilo tuto sobotu. První účastníci se začali v radioklubu OK2KDJ objevovat kolem 8 hodiny ráno, plná účast byla ale až kolem 9:30..
Sešlo se nás přes 20, bohužel pro nemoc chyběl Eda BPR a ani kolegové z SP tentokrát nedorazili..
Přesto bylo setkání velmi zajímavé a přispělo k výměně zkušeností i jenom poklábosení..

Setkání se uskutečnilo, jako již tradičně, v prostorách OK2KDJ.
K vidění byl například transvertor pro 47 GHz v úpravě Petra OK2STV. Protože nebude mít transvertor u sebe, ale bude na stožáru, musel řešit ovládání. Samozřejmě žádná světoborná akce, ale vyřešil to hezky (viz. obr.). Kolem 10 hodiny potom Petr zkoušel spojení na Lysou horu, vzhledem ke vzdálenosti kolem 17,5 km to šlo i přes zavřené okno...(původně udávanou vzdálenost 25km jsem musel opravit, aby mě puntičkáři neumlátili mapama, hi)
Petr OK2AIA si přinesl pár kousků na měření, další Petr, OK2ULQ, předvedl LO s výkonem 1W. Naši otcové tímto výkonem dělali spojení, nám sotva stačí na lokální oscilátor, hi..
Protože jsme již dříve vyzkoušeli spojení na všech MW pásmech do 122 GHz včetně, bylo setkání letos více přátelské než pracovní.. Všichni jsou nachystaní na novou sezónu, hi , a tak se spíš jenom klábosilo..
Kolem 11 hodiny jsem se odebral pryč, musel jsem provést zálohu SW u nedalekého zákazníka.
Setkání bylo příjemným zpestřením sobotního dopoledne. Další setkání bude tentokrát na Třech Studních, kam opět dorazí i Philipp, DL2AM a kde se zase sejde skupina nadšenců pro EME a MW..

Obrazová příloha :

Celkový pohled na účastníky setkání....Řešení transvertoru pro 47 GHz od Petra OK2STVDebatní kroužek, PMU, ULQ, VWN a UWQI letos se měřilo, měřící aparaturu přivezl Honza, OK2MOA.....Další debatní kroužek...[Akt. známka: 4,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.