phpRS
Dnešní datum: 21. 04. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* Mikrovlny na Třech Studních

Vydáno dne 11. 04. 2010 (8539 přečtení)

Jak jsem se již zmínil v minulé reportáži o setkání ve Frenštátě, přiblížilo se letošní setkání mikrovlnných a EME nadšenců na Třech Studních poblíž Žďáru nad Sázavou.
Protože musím být aspoň trochu slušný, nemůžu napsat, jak se mi týdenní program před setkáním dokonale rozsypal a málem hrozilo, že se nebudu moci zúčastnit..
Naštěstí se povedlo potřebné věci zorganizovat a tak jsem po trase Cheb, Brandýs n. L, Příbor, Tři Studně dorazil v 8 večer po celodenním putování na místo setkání.. Spousta lidí už tam byla a tak jsem se po nezbytném přihlášení dostal k prvnímu pozitivnímu bodu setkání - večeři, hi..
Jak jsem zjistil, Philipp, DL2AM, už taky dorazil i s paní a tak jsem měl pro první den takříkajíc splněno..

Takže po večeři jsem se se všemi přivítal a začal doplňovat vitamíny skupiny B, hi.. Doplňování trvalo až do půl třetí ráno a protože bylo prováděno pečlivě a zároveň ostražitě, nebyly žádné problémy.
Ráno kolem 8-mé jsem vstal a po snídani začal program setkání.
Zahájil Franta, OK1CA spolu se Zdeňkem OK1DFC a jako první přišlo na řadu předávání diplomů za závody loňského roku, vystřídali se Karel, OK2ZI a Franta OK1CA.
Následovalo zhodnocení uplynulého roku a seznámení účastníků s novinkami na českém EME "plácku"..To si vzal na starost Franta, OK1CA.

Pak již následovala první technická přednáška. Philipp, DL2AM popovídal a doložil spoustou fotek zástavbu otáčecího zesilovače do transvertoru pro 76 GHz.

Jirka, OK1RI v další části setkání popsal zajímavé pokusy s G0KPW s příjmem signálů z OK. V další části pak ukázal návrhy antén v modelačním programu. Vzhledem k jeho znalostem a zkušenostem to byla velice zajímavá část přednášek..

Následoval oběd, po kterém byl do "Síně slávy" uveden Miroslav Kasal, OK2AQ. Pokud se o tomto pozoruhodném člověku chcete dozvědět více, hledejte zde.

Jako další se ujal slova Zdeněk 1DFC, který spolu se Zdeňkem OK3RM popsal EME expedici E77DX..

Karel, 2ZI seznámil s průběhem a závěry VKV konference IARU, informace doplnil Jirka 1RI.
Pak se znovu ujal slova Zdeněk 1DFC a představil svůj nový transvertor pro EME v pásmu 13 cm. Hezká práce !

Pavel, OK1AIY se připravil s přednáškou o historii mikrovlnného vysílání v OK...I když to bral opravdu skoro heslovitě, nevešel se do času jemu vyměřeného...Není divu, vždyť to opravdu je část HAM aktivit, na kterou můžeme být hrdí. Přehled činnosti od konce války po současnost byl opravdu velmi zajímavý a Pavlovi patří dík za hezky připravené povídání.

Ke konci setkání ještě představil Milan, OK2BFF svůj "casegrainový ozařovač", tentokrát pro 10 GHz.
V úplném závěru představil Karel 2ZI majáky, které byly v poslední době opraveny a uvedeny opětně do provozu.

Setkání bylo i letos velmi zajímavé, líbilo se všem. Sešlo se nás něco málo přes 100 (polooficiální informace říká, že 107,hi), což se v daným prostorách ještě dá jakž takž ukočírovat,hi.
Díky patří rozhodně realizačnímu týmu Franty OK1CA, Zdeňka OK1DFC a zbytku rodiny Samkovy, hi, kteří připravili opravdu zajímavé setkání. Myslím, že na příští, jubilejní 20-tý ročník se můžeme těšit už te´d.

Jako vždy, obrazová příloha :

Úvodní slovo Zdeňka DFC a Franty CA....Pohled do auditoria setkáníPhilipp, DL2AM s paní Eleonore opět na Třech Studních....Aplikace otáčecího zesilovače podle DL2AMJirka OK1RI při výkladu o anténách......Kdo jiný mohl vyprávět o vývoji mikrovlnného vysílání v OK než Pavel AIY...Transvertor pro EME podle OK1DFC..PA na EME, výrobek Zdeňka OK3RM......Další varianta ozařování Casegrain v provedení Milana OK2BFF...[Akt. známka: 1,44 / Počet hlasů: 9] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.