phpRS
Dnešní datum: 21. 04. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* Holice 2010

Vydáno dne 29. 08. 2010 (6095 přečtení)

Tak je tu konec prázdnin a s ním pravidelné setkání v Holicích. Jsem nějak zdravotně v nepořádku a tak jsem vyrazil jen v pátek na zkrácený pobyt.
Předem si dovolím zdůraznit, že tentokrát jsem tedy vůbec nebyl nadšený a to nejen počasím...

Z domova jsem vyrazil s Vladimírem, OK2URD, kolem 8:30, takže jsme dorazili do Holic až v poledne. Naštěstí tomu předcházelo výborné vařené koleno "U tety", tak se hned šlo na obhlídku blešího trhu a haly s firemními nabídkami..
Předtím "klasické" obrání "místními lupiči" o vstupné.. Už vloni jsem to kritizoval a letos to bylo úplně to stejné, tak nemám důvod měnit názor (bohužel).. Nečekám bláhově, že organizátoři se budou řídit hlasem jednoho jejich kritika, ale prostě zvolený systém nepovažuji za férový..
Už za vstupem byly asi dva stánky s "krámy", naštěstí aspoň ale měly cosi společné s elektrikou a HAMstvem.. Jak jsme šli dál a uviděl jsem tu celou hrůzu, zvanou "blešák", nějak se mi přitížilo... Ze setkání radioamatérů se stává podivná pouťová atrakce.. Jak jinak to vidět, když mezi stánky s radioamatérskými "krámy" najdete stánek s křovinořezy !!, hračkami (místy velmi podivného vzezření i funkcí), rybářskými pruty !, dokonce tam prý byla vykladačka snů a karet, ale tu jsem naštěstí neviděl.. Jinak by mě asi fakt vezli s houkačkou směrem na Pardubice, hi..
Takže se přidržím hodnocení jistého kamaráda, který psal, že bleší trh hodnotí za 4...
Potom jsem se šel podívat do haly k prodejcům. Tam mě, ostatně jako vždy, velmi pozitivně překvapil stánek Q-klubu z Příbrami. Je vidět, že ten kroužek má velice dobré vedení a že mladé to fakt baví. Měli tam s sebou i malé elektrické vozítko, jediná věc v Holicích, kvůli které jsem vytáhl fotoaparát z tašky.

Je vidět, že mladé v Příbrami to opravdu baví..


Po prohlídce haly jsem zašel za kamarády, podebatovali jsme o všem možném a kolem 16 hodiny jsem vyrazil směrem k domovu.

Bohužel jsem v sobotu nemohl a tak jsem o "galaprogram, hi" asi přišel. Jistě k němu patřil pokus ČRK předat plaketu OK1VPZ za konstrukční a publikační činnost .. Vážně by mě zajímalo, koho napadlo (a v jakém stavu byl) tuto věc provést ??!!.. Jmenovaný to samozřejmě odmítl. Co jiného od něj taky mohli čekat ! .. To je stejné, jako kdybyste, obrazně řečeno, býkovi vymalovali stáj na červeno !!
Vpodvečer jsem si na KKW přečetl "Otevřený dopis OK1VPZ předsedovi Občanského sdružení Český radioklub"... Ten mě taky místy dost pobavil..
Srandisti jsou na obou stranách, humor nám ještě neumřel :-( ..
I když tady je ten humor dost sporný a zas až tak veselý taky není.. Nemám rád naprosto zbytečné rýpání z obou stran.. To totiž k ničemu rozumnému nemůže vést..
Tož tak.. Letošní Holice jsem přežil.. Na ty příští si hodně rozmyslím, zda tam vůbec pojedu.. Snad jenom, kdyby tam příští rok přijely i kolotoče, hi...
Fuj, co to plácám !! Ještě mě někdo vezme za slovo...

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.