phpRS
Dnešní datum: 10. 08. 2020  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Zajímavosti

* Nejen vysíláním živ je člověk...

Vydáno dne 28. 10. 2011 (4165 přečtení)

Jedním z dalších mých koníčků je fotografování a přesto, že mám času na něj velmi málo, snažím se alespoň občas navštívit zajímavá místa a udělat pár zajímavých obrázků.
Jedna z mých posledních cest byla do SRN, konkrétně Bádensko-Würtembersko, čili Šváby. Jejich centrem je Stuttgart a s tím je samozřejmě spojena i jedna tradiční značka automobilů. Kdo by neznal typickou třícípou hvězdu, kterou nosí hrdě ve znaku...
No a jejich muzeum jsem nedávno navštívil. Tak tu dám pár obrázků z něj...

Cesta do Stuttgartu probíhala poměrně jednoduše, mých 72 km z mateřské firmy není až tak daleko. Dálnice A8. potom B313 a nakonec B10, u které na kraji města leží i Mercedes Strasse, na které je m.j. i zmíněné muzeum.
Muzeum je umístěno v pět let staré, supermoderní budově, opravdu skvěle navržené pro účel výstavy automobilů a všeho, co s nimi souvisí.
Budova muzea firmy Mercedes...I střed budovy s výtahy navozuje typický znak Mercedesu...Počátky automobilismu...A opět trocha historie...A další......další......další......další......další......i nějaký ten motor se tu najde......a další motor......auta jsou vystavena v zajímavých expozicích......luxusní sporťák v bílé barvě......typická černá limuzína má také své kouzlo......typický Mercedes, jak ho znám z dob mládí, hi......i autobus se najde...... no není ta červená "kráska" úžasná......nejen ženské křivky vyvolávají vášně u mužů, hi......při stěně muzea se našlo místo na "závodní okruh"...... rekordní vůz, který "díky WWII" nikdy nevyjel na trať.. dvanáctiválec, objem motoru 44,5 litru!, výkon 3000 koní...Tak snad se ta auta líbí i vám. Je to kus nádherné historie.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.