phpRS
Dnešní datum: 26. 02. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* Jak jsme jeli zkontrolovat konkurenci... aneb Marconiho memoriál pohledem zvenčí

Vydáno dne 05. 11. 2011 (4170 přečtení)

První víkend listopadu a Marconiho memoriál je tu.
Protože se MW pásma nejedou a na Dušné už bylo dost lidí, vyrazili jsme s Petrem ULQ na kontrolu OK2KYZ na Dlouhé Stráně v Jeseníkách, odkud již léta vysílají. Dopředu jsme je upozornili, že Hamspirit je velmi důležitou součástí radioamatérského života, leč nenakrmí, hi. V rámci přípravy na soutěž o "Zlatou vařečku" měli šanci zaútočit na cenné body do výsledného hodnocení.
Jak se s tím poprali ??

V sobotu ráno kolem 6:30 jsem byl přinucen vstanout z postele a otevřít oči. Šlo to ztěžka, ale povedlo se, hi. V 7:05 jsem naložil Petra do auta a vyrazili jsme na Olomouc a Šumperk směrem k přečerpávací elektrárně Dlouhé Stráně. Na okraji její horní nádrže totiž pánové již několik let vysílají. Letos ještě není sníh, proto cesta probíhala v klidu a pohodě.
Když už člověk jednou jede na takové místo, měl by využít všech možností ho i řádně prozkoumat. Proto jsme si zajistili vstupenky do areálu elektrárny na malou exkurzi. Výjezd na horní nádrž byl zajištěn také, takže vše OK.
Dojeli jsme skoro 45 minut před termínem prohlídky, takže byl čas na kafe a malou snídani. Před 10-tou dojeli i OK2KYZ s přívěsem a tak jsme vyrazili do areálu elektrárny. V 10:25 prohlídka začala promítnutím propagačně-informativního filmu, poté jsme se šli podívat do horní části strojovny, kde jsou vidět pomocné rozběhové motory reverzních turbín.
Pohled do údolí od dolní nádržeCesta do haly generátorů... zleva Jirka OK2PMJ, Mirek OK2ZM a Petr OK2ULQMísta je tu dost, cca 90 x 30 m půdorysně s celkovou výškou 50m není málo... zleva Jaromír OK2BFO, Mirek OK2ZM, Petr OK2ULQ a Jirka OK2VWNVýstup 3x400kV...Pohled na dolní jezero přečerpávací elektrárny...


Poté následovala cesta na horní nádrž, kterou jsme, vzhledem k povolence, absolvovali mimo hlavní proud návštěvníků.
Po dojezdu na kopec následoval "velcome drink", který mě, protože jsem řídil, poněkud minul, hi.
Horní jezero bylo opravdu jen jednotky vteřin takto viditelné...Velcome drink.. zleva Jirka , Petr, Mirek, Jirka, Jaromír a Magda


Vybalení techniky a stavba stožáru probíhala s ohledem na vyšší počet lidí velice rychle. Musím pochválit technickou připravenost stožáru a všeho kolem, protože to klapalo jak hodinky. Jenom to počasí se nám nevyvedlo, mlha a silný studený vítr znepříjemňovali pobyt na vrcholu hory.

Stavba antén... šéf Jirka VWN a Jirka PMJStavba antén..A znovu výstavba venkovní části pracoviště...Dvojče antén stojí, vše připraveno k závodu...


Po postavení techniky a zprovoznění agregátu došlo i na ten gulášek, čili nejen duševní potravou živ je člověk. Hlavní věc, že to bylo horké, chutné a bylo toho fakt dost. Pochutnal jsem si ! Vážně to měli moc dobré, Jirka VWN se řadí do skupiny kuchařů, které stojí za to navštívit.
Brzy po zahájení závodu jsme se sbalili a jeli dolů abychom to stihli ještě za světla. Cíl dne - exkurze a pomoc kamarádům z novojičínského radioklubu - byl splněn. Za dvě hodiny jsem parkoval doma. Rozehřátý krb mi byl odměnou za chvíle utrpení v zimě a mlze na kopci, hi.
Byl to hezký víkend!

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.