phpRS
Dnešní datum: 26. 02. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* Zlatá vařečka VKV 2011

Vydáno dne 14. 03. 2012 (4848 přečtení)

Před dvěma lety jsme založili s Petrem ULQ tradici udělování "Zlaté vařečky VKV" pro kuchaře, kteří nás dobře nakrmili, hi...
Nikdo v republice tuto cenu neuděluje, tak aspoň neděláme trapný trucpodnik jako je Velká cena KKW, honosně nazývaná "mistrovství republiky"...
Ovšem v jednom jsme se od Petržílků přeci jen ponaučili - cenu, kterou si neudělíš, ti nikdo jiný nedá, hi, hi.
PS. : Píšou o nás už i v Praze, hi, hi. Ale jedna chyba se nezávislým novinářům z investigativního oddělení přeci jen vloudila - cena je jen jedna a byla předána na Dušné. Ale my jim to odpustíme, vždyť oni toho pro nás tolik dělají, že?!

Před dvěma roky ji získal jako historicky první Zdeněk, OK2BUC, který roky přispíval ke spokojenosti členů OK2KYC při závodech z Velkého Javorníku nad Frenštátem. Jenže Javorník zarůstá stromy a tak bude brzy úplně nepoužitelný pro vysílání. Naštěstí jsme se spojili s OK2KJT a vysíláme vesele dál.
Postupem doby došlo k tomu, že vařečku na Dušné přebral Robin, OK2UWQ a i když z důvodu osobní averze nedělá smažené tvarůžky, vaří dobře.
Protože by každoroční udělování ceny tuto cenu znehodnocovalo, rozhodli jsme se, aspoň tedy zatím, udělovat ji po dvou letech. Aspoň bude vzácnější než známá Michelinská hvězdička, hi.
Letos nebyla situace ale zrovna jednoduchá. Cenu uděluje komise ve složení OK2ULQ a OK2IMH. Jak známo z tohoto webu, nevysílám už s OK2C, ale jedu na vlastní triko. Mimo jiné to znamená, že jsem tak trochu mimo kuchyni uvedeného klubu. A to je problém.
Petr má sice 50% hlasů, jenže já mám svoji polovinu taky (a navíc jsem prezidentem BGA!, hi, Petr je jen Managerem pro komunikaci s Balkánem). Do hodnocení byl započítán i náš výlet na Dlouhé stráně k OK2KYZ, kteří věděli co se sluší a patří a nabídli nám skvělý gulášek. Tím získali body, významné body ! (kluci máte šanci!) do hodnocení.
Jenže, jak píšu v úvodu, udělujeme cenu po dvou letech a v té době jsem párkrát na jídlo u OK2C byl. Tedy tak došlo k překlopení pomyslného jazýčku vah na Vsetín a vítězem se stal Robin, OK2UWQ.
V rámci prvního subregionálu byla cena Petrem ULQ předána do rukou nového majitele, který svoji radost opravdu neskrýval.
Tak tedy gratuluji i já Robinovi k získané ceně a pokud vydrží, má šanci i do budoucna. Ovšem jistou ji nemá, hi...A navíc nedělá ty už zmíněné tvarůžky, tak nevím, nevím, zda tato cena není poslední v jeho rukou, hi! U mě to má nakloněné, hi, hi!

Na závěr foto oceněného kuchaře.
Robert přebírá cenu od Petra OK2ULQ...(foto OK2XID)Součástí ceny je i hodnotný diplom, hi, hi
Následující část lze číst pouze po 22 hodině !!

Kdysi dávno nechtěl Petr, OK2AIA, jíst smažené tvarůžky s náma na Javorníku. Jeden nejmenovaný kolega mu ovšem promluvil do duše se slovy " Jestli Ti pi.a nesmrdí, tak tvarůžky Ti nebudou smrdět taky!" A měl pravdu! Od té doby Petr tvarůžky jedl.
A proč o tom píšu - třeba se Robin nechá taky přesvědčit, hi, hi !

Autora výroku nemohu jmenovat, on je Pavel jinak strašně stydlivý a necítil by se, hi...

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.