phpRS
Dnešní datum: 03. 03. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* 2. subregionál 2012

Vydáno dne 06. 05. 2012 (4686 přečtení)

Jak je u mě zvykem, jel jsem opět sólo, tentokrát jen 47 a 76GHz z Velkého Javorníka. Na 122GHz nakonec nedošlo, komentář si radši nechám pro sebe.

V sobotu jsem vyjel kolem 15 hodiny směrem na Velký Javorník, kopec u Frenštátu p.R.. Cílem bylo udělat aspoň pár spojení, protože den před závodem hodně pršelo.
Po příjezdu na kopec jsem postavil zařízení v bučině a nasměroval na OK2C. Po naladění a dosměrování jsme počkali na začátek závodu (cca 10 minut) a v první minutě udělali SSB spojení na 16km se silou signálu S9. Na 76GHz, které následovaly, byl signál jen o málo slabší, S8. Takže první spojení byla "v kapse" a mohl jsem se přesunout na vrchol kopce, odkud je vidět na Lysou horu a Orlovou, teda další potenciální místa pro spojení.

Také se to potvrdilo, spojení s OL7Q bylo hotové v pásmu 47GHz ihned, další s Edou BPR následovalo po něm. S Edou jsme zkusili i 76GHz, na začátku to vypadalo dost bídně, tak tak na telegraf, ale po řádném dosměrování z obou stran (a to pak Eda přiznal, že na mě má otočenou jen půlku paraboly, hi) se signál dostal na S5 a to už i SSB šlo docela dobře. Takže povinná spojení z této strany byla taky hotová.
Následoval třetí přesun kousek nad horskou hospůdku a spojení s OL9W jsme udělali na FM, signál velmi silný a tak to šlo bez problémů.

Poslední přesun s výhledem na Oderské vrchy byl, jak se ukázalo, naprosto zbytečný. Pavel VJC se nechal Petrem STV odvléct kamsi, kam není z Javorníka přímá viditelnost a navíc ani nejel pod vlastní značkou. Z mojí strany nebyl zájem udělat QSO s KDJ, proto jsem sbalil věci a odjel domů. Tím pro mne skončil závod.
Mrzí mě neuskutečněných 122GHz, ale to už tak bohužel dopadlo. Doufám, že Petr ULQ dokončí svých 122GHz co nejdřív a budu mít na spojení spolehlivější stanici. V neděli se věnuji jiné práci doma a vzhledem k nastávající služební cestě chci mít taky trochu čas a volno před odjezdem.

Na jedné straně mám radost z uskutečněných spojení, na straně druhé jsem, mírně řečeno, rozladěný. Když už jedu závod, tak pro radost a pro více než jedno spojení, resp. spojení s jednou stanicí.

Takže krátce k výsledkům - na 47GHz celkem 4 spojení s 94 body, na 76GHz dvě QSO s výsledkem 61 bodů (resp. km).

Cíl pro mě byl splněn...


Pár obrázků ze závodu :
Výhled směrem na Orlovou, sídlo Edy BPR.Moje zařízení postavené v bučině před spojením s OK2C...[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.