phpRS
Dnešní datum: 03. 03. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* OK2URD SK

Vydáno dne 08. 10. 2013 (3185 přečtení)

Velmi, velmi nerad píšu smutné zprávy. Tato patří ke těm nejsmutnějším - odešel můj dlouholetý kamarád a soused, Vladimír Duží, OK2URD. Člověk, kterému vděčím za mnohé...

Laďu jsem poznal před více než dvaceti lety jako radioamatéra z Příbora, kam jsem jezdil za svojí ženou. V té době ještě spolu s Cyrilem, OK2UCL (SK) vedl kolektivku OK2ODM. Tehdy začalo naše přátelství....
Po několika letech, když už jsme měli dvě děti, mi jednou povídal, že vedle něj na ulici je dům na prodej. Vzhledem k tomu, že původně pocházím z vesnice, tzn. z rodinného domku a moje žena také vyrůstala v domku, začaly mé sny o vlastním bydlení mimo prokletý panelák nabývat reálné obrysy. Žena byla skeptická, přeci jen jsme miliony neoplývali a rekonstrukce cosi potřebuje.
Nakonec jsme koupi domku zvládli a i díky pomoci přátel jej zrekonstruovali. Tím, kdo nám nejvíc pomohl, byl právě Vladimír. Vždycky ochotně přispěl radou, pomocí i známostmi, kterých měl opravdu hodně.
Protože naše děti tehdy byly dost malé, každé ráno je vodil do školky a do školy. Přišel ráno po 7-mé k nám domů, zkontroloval všechno a odvedl je. Den co den, skoro dva roky, než byly natolik samostatné, že chodily samy.
Jako radioamatér se věnoval provozu na VKV, na KV spíš jen poslouchal. Účastnil se aktivně mnoha závodů, kdy sbalili v OK2ODM antény, baterie a ostatní materiál a vyrazili na kopce, kterých je tu v Beskydech víc než dost. V posledních letech se účastnil už ale jen spíš převaděčového provozu na OK0D a ev. místního provozu s dalšími kamarády v okolí.
Počátkem tohoto roku mu začaly zdravotní problémy, které ho nakonec zlomily...
Odešel mi výborný kamarád a skvělý soused!

Čest jeho památce !
OK2URD v červenci 2011...[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.