phpRS
Dnešní datum: 03. 03. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* Tři Studně 2014

Vydáno dne 12. 04. 2014 (3477 přečtení)

Tak tu máme zase duben a s ním přichází tradiční setkání EME a MW nadšenců na Vysočině. Tentokrát se v hotelu Horník sešlo více než sto čtyřicet HAMů.
Pro mě vše začalo v pátek dopoledne...

Byl jsem pár dní u zákazníka a stejně jako v minulosti jsem proto vyrazil na setkání poměrně brzy. Těšil jsem se, že budu opět první, hi.
Leč nebyl jsem... Před hotelem už stálo auto se švýcarskou značkou. Jak jsem zjistil chvíli poté, Dominique HB9BBD už tam dojel ve čtvrtek večer... Za chvíli přijelo auto s pražskou značkou, tím z pražského letiště dorazil další zahraniční účastník - Eddy, ON7UN.
Tak už jsme byli tři, hi, a po chvíli si tedy sedli do restaurace a věnovali se debatě na radioamatérská témata...
Dominique a Eddy jsou spoluautory majáku ON0EME, který v pásmu 23cm vysílá automaticky signály z paraboly 3,7m na měsíc. V přednášce potom vysvětlili povolovací proces i realizaci tohoto záslužného zařízení. Bylo to velmi zajímavé... Neméně zajímavá byla přednáška Dominiqua o stavbě jeho EME zařízení v roce 1993...
Ale to jsem trochu odbočil... Během pátečního odpoledne dorazili i další amatéři a tak na večeři už nás byl plný sál. Zábava probíhala do pozdních nočních (brzkých ranních) hodin.
Ráno kolem 8-mé jsem vstal a šel posnídat, v 9 potom začal program setkání. Po přivítání účastníků a předávání cen za ČRK začaly prezentace.
Byly, jako vždy, velmi zajímavé. I když se mi nejmenovaný zákazník pokusil je překazit, protože mě pořád, navíc kvůli úplným blbostem, volal... No ale co nadělám, že? Z jeho peněz žiju, tak pro to musím i něco vytrpět, hi...
Po obědě jsme udělali skupinové foto (dálková infraspoušť mi tentokrát kupodivu fungovala, hi) a poté jsem shlédl ještě jednu přednášku a pak se vydal domů. Kolem 18:00 jsem byl už doma.


Přednášky byly velmi zajímavé, možná budou v pdf ke stažení na webu OK VHF klubu, jistě to ale nevím. Jinak doporučuji na setkání přijet, nikomu tam není přístup zakázán, jen je potřeba se přihlásit m.j. i kvůli jídlu. Nikomu ale ani není posíláno speciální osobní pozvání i když, zdá se, ho někteří očekávají...

Setkání se moc povedlo, už se těším na příští...

Jako vždy pár obrázků ze semináře, skupinovou fotku ve velkém rozlišení najdete v sekci Download:
Účastníci setkání...Eddy, ON7UN...Dominique, HB9BBD...Wolfgang, OE4WOG...Honza OK1IA, Jirka OK1DCI a Michal, OK1VM...František, OK1CA a Hanka, OK1HCW...Jirka OK1DCI a Honza, OK1VAO...Míla, OK1UFL, Pavel, OK1AIY a Honza, OK1IA...Milan, OK1FM, Karel, OK1CF a Petr, OK1VEN...V sobotu se udělalo hezké počasí a při pohledu zvenku vypadalo jezero u hotelu moc hezky...[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.