phpRS
Dnešní datum: 21. 04. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.* AVR tester

Vydáno dne 24. 08. 2014 (6856 přečtení)

Svého času jsem u kamaráda zahlídnul tester součástek, postavený na bázi projektu AVR. No a protože takových testerů není nikdy dost, hi, rozhodl jsem se ho postavit.
Jedním z hlavních důvodů byla i možnost měření ESR u kondenzátorů. Při opravách starých rádií a přístrojů je vhodné kondenzátory aspoň "oťuknout", abyste věděli, v jakém jsou stavu.

DPS jsem zakoupil zde. Osazení a zprovoznění je otázkou několika desítek minut, zvládne to i opice za půlku banánu. Takže i já, s mojí nepatrnou inteligencí, vyjádřenou známou rovnicí o vztahu EGA a znalostí, hi, hi, jsem to poskládal a zprovoznil.
Tester používám už skoro rok a zatím jsem s ním nesmírně spokojený.

Popis přístroje najdete na výše uvedeném odkazu, tady dám jen několik fotografií toho, co tester píše při měření jednotlivých součástek.
Programování je také velmi jednoduché, je otázkou několika málo minut. Tady jsou slíbené fotky:
Tester v plné kráse osazené DPS...Pod displejem...Měření svitkového kondenzátoru...Germaniový tranzistor rozezná jen jako dvě diody...Měření tranzistoru řady KD......Stará ruská křemíková usměrňovací dioda...Průchodkový kondenzátor...Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.