phpRS
Dnešní datum: 21. 04. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.



Informace

* Kontrolní den na frekvenci 47 GHz

Vydáno dne 10. 09. 2006 (3208 přečtení)

Tak se zase jednou konalo mikrovlnné setkání na zahradě u Pavla, OK2VJC. Dokonce mezinárodní, protože přijeli dva kolegové z SP. Co bylo cílem ? Naprosto neformální setkání, výměna zkušeností a informaci a v neposlední řadě vyzkoušení vlastních mikrovlnných zařízení, tektokrát v pásmu 47 GHz.

Jak to celé probíhalo ? Dopoledne kolem 10 hodiny byl naplánován sraz účastníků. Protože jsem dostal "teplý bonz" od nejmenovaného OK2ULQ, tak jsem tam byl vpodstatě jako první. To nikdy neuškodí. Co kdyby se něco rozdávalo zadarmo, že ?! Potom, za pomoci radiové navigace, našla k Pavlovi cestu i zahraniční delegace v čele s českým vedoucím expedice, Eduardem, OK2BPR. Spolu s ním dorazili i polští kolegové SP9MX a SP9QZO. Zanedlouho dorazil i již jmenovaný OK2ULQ, který později pomohl s měřením frekvence. Na setkání nechyběl ani OK2SIA, který jakožto třetí fotoreportér se dostavil jako poslední. Po uvítání proběhla improvizovaná burza "mikrovlnného smetí", hi! Byly předány věcné dary delegací OK i SP a začaly přípravy na hlavní bod programu - zkoušku zařízení v provozu. Několik fotografií přibližuje osoby a obsazení, hi..



Nejdříve se začalo spojením na několik metrů. Spíš jen pro kontrolu, že dovezená zařízení jsou "naživu". Poté proběhlo kontrolní spojení na několik stovek metrů. Od zahrady OK2VJC k relativně blízké vodárně. Vše v naprostém pořádku a tak přišel ke slovu plán "B" - pokus o spojení na cca 6 km. Spojení proběhlo i na tuto vzdálenost bez problémů a účastníci setkání v euforii dobrých výsledků začali spřádat plány na spojení na stovky km. Myšlenky na překonání světových i galaktických dálkových rekordů dostávaly křídla,hi... Leč nebyl plán a bez plánu, jak jistě uznáte, to prostě nejde !! Tak se musí vše nejdříve naplánovat a potom uvidíme ! Setkání se, myslím, více než vydařilo a splnilo své hlavní cíle - především setkání lidí, kteří jsou "stejně postižení". Tak nashledanou příště !

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.