phpRS
Dnešní datum: 27. 07. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Technika

* Měření GPS modulu a Bodnar mini GPS

Vydáno dne 02. 10. 2019 (1677 přečtení)

Před časem jsem uveřejnil nápad využití levného GPS modulu jako zdroje referenčního kmitočtu. Samozřejmě mi v hlavě vrtalo, i když s oscilátorem DB6NT to fungovalo bez problémů, zda je to použitelné i pro jiné účely. Do toho mi vlezla dovolená, proto až teď jsem po dohodě a díky velké ochotě Michala, OM3TRN, provedl měření. Michalovi patří obrovský dík, nejen že připravil měřící aparaturu, dokonce nám zajistil oběd, postaral se prostě o nás jak o vlastní, hi.

Takže ještě jednou DÍK!

Nebudu zastírat, že výsledky jsou dost tristní, čekal jsem to zlé, ale bylo to ještě horší... Nemá cenu tu extra povídat, výsledky hovoří za vše. Bohužel nebylo možné dělat měření na nižší frekvenci než 10MHz, tam zůstává cesta otevřená. Modul jde naprogramovat až do 24MHz, tak jsme provedli vícero měření, na ukázku jich tu stačí určitě jen pár. Otázkou je, jak moc by pomohlo signál natvarovat hradlem s hysterezí (schmitt) a filtrovat, aktuálně není času to realizovat, ale časem bych se o to chtěl ještě pokusit.

Změřili jsme i "Bodnara", výsledky velmi dobré. Měření proběhlo na dvou frekvencích, to vyšší měření dělal Michal už dříve, proto má jinak posazené markery.
GPS modul 10 MHz.GPS modul 15MHz...GPS modul 20MHz..


Rozdíl Bodnara je velmi zřetelný...Bodnar na 700MHz - výsledek, myslím, velmi dobrý, na to, jak jednoduchý je....[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.