phpRS
Dnešní datum: 27. 07. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* Mikrovlnné podzimní setkání Frenštát 2019

Vydáno dne 23. 11. 2019 (1574 přečtení)

Jako již tradičně každý počátek listopadu, ani tento rok nebyl výjimkou.

Petr, OK2STV, svolal setkání mikrovlnných nadšenců do Frenštátu. Sešlo se nás 25, včetně vzácné návštěvy z Kataru, hi...

V sobotu 9.11. ráno jsem krátce po osmé vyrazil do Frenštátu. Po předchozí domluvě jsem tentokrát nebral nic ze zařízení, náležitě jsem to potom, samozřejmě, schytal, hi.

Dorazili i někteří ne zrovna pravidelní návštěvníci, takže bylo o čem diskutovat a (také již tradičně) i co měřit. Honza OK2MOA přivezl měřící zařízení a tak se měřilo a měřilo. Pánové od OL9W si přivezli nějaké odbočnice, měřily se oscilátory i anténní "kombo" na Es-hail.

Dokonce nás poctil svojí návštěvou i Rasťo, A75GR, doma na Slovensku má OM6AA... Jeho potíže s plagiátorstvím (jeden americký soudruh víceméně okopíroval jeho článek z Dubusu) se ukázaly na dobré cestě k vyřešení. Takže byl spokojený.

Nálada byla výborná, výsledky podle toho, co se zrovna měřilo. Nejdůležitější bod setkání - debata s kamarády - se podařilo splnit a tak tedy setkání nelze jinak než hodnotit kladně!

Nakonec dám pár fotek. Pokud budete mít čas, určitě se stavte na dalším setkání, budete vítáni.
Člověk by skoro nevěřil, jak může být měření napínavé...Anténní kombo na Es-hail. Dosažené PSV na TX straně 1,05Příruční měřák do 2,7GHz. Na tovární samozřejmě nemá, ale na orientační měření plně dostačujeOK2ULQ, A75GR a OK2VJC...Barevné obrázky na displeji ukazují reálný stav, ne příliš skvělý, u odbočnice...Úsměv na rtu a debata s přáteli - výborný výsledek setkání ve Frenštátě.......[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.