phpRS
Dnešní datum: 30. 05. 2020  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* Mikrovlnné setkání Frenštát

Vydáno dne 25. 11. 2007 (4167 přečtení)

Jako každý podzim i letos se konalo tradiční setkání zájemců o mikrovlnnou techniku v radioklubu OK2KDJ ve Frenštátě p. Radhoštěm. První návštěvníci dorazili už kolem osmé hodiny ráno, někteří si pospali a dorazili později. Ukázalo se, že setkání má již určitou tradici v našem regionu a nezklamali ani polští přátelé, kteří dorazili s Edou, OK2BPR, v čele, hi.
Co bylo k vidění ?

Sešlo se nás kolem 30-ti, na fotografii lze vidět převážnou většinu z nich.
V první řadě se opět provádělo měření výkonu s možností měřit do 47 GHz, k dispozici byl i spektrální analyzér do 4 GHz. Někteří přinesli ukázat svá řešení koncových stupňů pro 23 a 70 cm, někteří zkoušeli spojení na 76 GHz.
Nálada jako vždy výborná, pro posílení těla i ducha bylo potravy dost a dost. Dokonce malilinká burza byla taky. V nabídce byl m.j. i teflonový koaxiální kabel 75 Ohm, tolik důležitý pro přizpůsobovací člen antén DK7ZB, které jsou velmi oblíbené.
Byla představena i světová novinka na poli součástek. Eda, OK2BPR, přinesl ukázat svoji verzi helical filtru, který byl okamžitě nazván "EDOSID", hi.
Na vložených fotkách je vidět pracovní atmosféru setkání, ve třetí řadě snímků je Edovo řešení pro 76 GHz, již zmíněný "EDOSID" a PA 1W/200W pro 23 cm, který dovezl ukázat Tomáš, OK2MTM. Část testů na 76 GHz se odehrávala v dílně kroužku leteckých modelářů, proto barevný ponk, hi.
Tak je tedy setkání opět za námi a nezbývá, než se těšit na jarní termín.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.