phpRS
Dnešní datum: 21. 04. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* Mikrovlnné setkání ve Frenštátě p. R.

Vydáno dne 25. 11. 2006 (4299 přečtení)

Mikrovlnná setkání ve Frenštátě p. R. mají již určitou tradici. Konají se dvakrát do roka, na jaře a na podzim. To poslední se uskutečnilo právě tento víkend, t.j. 25.11.2006 . Jak tam bylo ?

Začátek byl naplánován na 8-ou hodinu ranní. Na setkání jsem dorazil až krátce po deváté hodině, brzké vstávání považuji totiž za věc proti přírodě, hi !
Poměrně překvapený jsem byl z docela hojné účasti amatérů. Dokonce dojeli i zástupci z SP, takže setkání bylo tentokrát mezinárodní. Celkem nás bylo něco přes 20, takže takové komorní setkání (ve velké komoře, hi). Přijeli "Kojoti" i "Krti" (KJT a KRT), nechyběla delegace z Havířova a Šenova (UYZ a UFY) a samozřejmě členové KDJ - Mirek SIA, Petr STV, Pavel VJC a Milan BZE (všechno "balkánské" značky, tedy s prefixem OK2, hi). Mezi účastníky se také dostavil Petr ULQ, který, jako již tradičně, přivezl měřící přístroje. Celý seznam účastníků bude zveřejněn na webu OK2KDJ.
Oproti deklarovanému účelu setkání se malá burza přece jen uskutečnila. Několik měřících vedení, součásti zesilovačů pro 13 a 23 cm apod.
Nechyběla ani měřící technika. Novinkou byl spektrální analyzér do 6 GHz. Změřit výkony bylo také čím, takže mnozí účastníci využili možnosti ke změření svých výtvorů. Kdo zrovna neměl co k měření, mohl využít setkání pro debatu s přáteli. A že témat bylo více než dost - koncové stupně, antény, nové součástky a mnoho dalších... a na trošku té prázdné slámy taky zbylo času, hi...
Velkou pozornost si získal i "sever-jug", který tam přinesl Pavel, OK2VJC. Zdá se, že o něj bude ještě větší zájem, než dosud a tak si prodejci vojenského materiálu na vánoce polepší, hi...Je nutno ovšem uznat, že na mikrovlnná spojení na vyšších pásmech je velice dobře použitelný - odpadá zdlouhavé hledání protistanice, zaměříte na známé směry a nepříjemné hledání je z velké části pryč, víte kde je sever a kde jih... prostě se neztratíte.
Mimo jiné se uskutečnilo i několik spojení v pásmu 47 GHz a 76 GHz (viz foto zařízení s Pavlem, OK2VJC a Štefanem, SP9QZO).
Samozřejmě byl k dispozici i Internet, kde bylo možné seznámit ostatní se zajímavými odkazy, případně se podívat na nové součástky.
Aby nebyla zima, bylo nachystané i tradiční svařené víno, pro řidiče zůstala horká káva...
Setkání se, myslím, velice vydařilo a tak nám zbývá za dlouhých zimních večerů dotáhnout do konce zase nějaká ta zařízení a na jaře se přijet podívat, poměřit nebo jen podebatit... I náš známý Eda, OK2BPR, byl spokojený.. Prý včera večerníček viděl...


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.