phpRS
Dnešní datum: 30. 05. 2020  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* Setkání v Olomouci

Vydáno dne 31. 12. 2007 (3773 přečtení)

28. prosince se uskutečnilo tradiční setkání radioamatérů v "Olomóco". Tak jsem se tam po cca dvouleté přestávce zajel podívat.

První překvapení bylo už den předem, kdy jsem se dověděl, že setkání začíná již v 10 dopoledne a ne ve 2 odpoledne, jak jsem si namlouval, hi. No nevadí, tak jsem vstal před 8 a kolem 9 jsme spolu s Petrem ULQ vyrazili na cestu.
Vše v pohodě, jenom ta moje "Máňa" v navigaci nás poslala kamsi do..(však víte kam). Tak jsem se spolehnul na paměť a Dům dětí našel i bez ní...Ještě to není tak zlé, hi..
Po vstupu do místa setkání jsem byl poněkud zaskočen malým počtem lidí (asi jsme tam byli moc brzy, hi), to se ale během dopoledne značně zlepšilo.
Jenže jiná otázka vyvstala v mysli : "co s náma bude ??" Pohled do sálu byl totiž poněkud tristní - samí dlouhodobí důchodci, my dva jsme si připadali jako zajíci, i když už taky máme přes čtyřicet...Snad je to jenom tím, že ti mladí sedí po vánocích doma a "smaží" nové hry na PC a nemají čas na takovéto akce. I tak to ale nebylo moc příjemné zjištění.

Několik prodejců součástek a zbytků z půdy se na setkání taky dostavilo. Malá výstavka vojenské techniky taky byla aspoň malým zpestřením tohoto setkání.
Dokonce přijela i delegace z daleké Prahy v počtu dvou lidí, vedená Karlem, OK1SQK (tímto Tě ještě jednou Karle zdravím,hi). Tak jsme se aspoň dověděli, co se to děje v tom velkém světě, hi,hi. Protože ale jinak nás to zrovna moc neoslovilo, šli jme kolem poledne na procházku do města na Horní náměstí. Podívat se na olomoucký orloj, pro který v padesátých letech navrhl K. Svolinský mozaikovou výzdobu. No je to opravdu "skvost", socialistický realismus nepatří mezi mé oblíbené styly umění..Tak jsme prošli náměstí, podívali se na vystavený nový zvon Svaté Zdislavy, který je v těchto dnech už na svém místě v kostelní věži a starobylý sloup v cetru náměstí.
Poté jsme se vydali už na cestu domů.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.